Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1023 Görüntülenme

ürünlerimin bulunduğu alışveriş sitemin hazır alt yapısını değiştireceğim. Yaklaşık olarak 200 ilan ve toplamda 225 sayfa var. Alt yapı değişikliği sonucu web sitemin URL yapısı da değişecek, sıralama kaybı yaşamadan bu değişimi nasıl gerçekleştirebilirim?

 • 1
 • 1
 • URL Yapısı Değişikliği için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   27 Nisan 2021, 13:39

   1

   Genelde bu tür migration durumlarında sitenin trafik ve performans kaybı mümkün olmaktadır. Ancak bunu önlemek ya da minimuma indirmek için bazı kriterlere karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Örneğin, eski alt yapınızda var olan hataların yeni alt yapıda devam etmemesini sağlamak minimum kayıpla geçiş için en önemli adımlardan biridir. Sonraki aşamada ise yeni urllere kayıpsız geçiş açısından eski urllerinizi yeni urllere doğrudan birebir olarak 301 ile yönlendirmeniz gerekmektedir. Bu sayede eski urldeki gücü yeni urlye aktarmış olarak sıralama ve performans kaybını minimuma indirmiş olacaksınız.

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   24 Mart 2020, 15:09

   1

   Öncelikle alt yapı değişikliğinden sonra eski sitedeki sayfalarınızı yeniden oluşturacağınız için eski URL adreslerinizi, yeni URL adreslerinize 301 ile yönlendirmelisiniz.

   Mevcut sıralamalarınızda ufak dalgalanmalar yaşayabilirsiniz ancak eski URL'e sahip sayfalarınızın mevcut otoriteleri yönlendirmeden sonra yeni URL adreslerine geçeceği için toparlaması çok uzun sürmeyecektir.

  Cevapla

  URL Yapısı Değişikliği Sorusunu Cevapla