Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1200 Görüntülenme

bazı web sitelerinde URL sonlari / bu şekilde bitiyor. Bazılarında .html bitiyor hangisi sizce iyidir wordpressde / şeklinde bitiyor sizinkide öyle yalnız bazı e ticaret sitelerinde kategorilerin sonunda ya hiçbir şey yok yada / var ürünlerde .html var. Bir e ticaret sitesi için hangisi uygundur? WordPress site icin .html mi yoksa / hangisi uygundur? İkisinide cvp verirseniz detaylı sevinirim benim için önemli biraz şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar bol kazançlar.

 • 1
 • 1
 • URL sonlari nasıl olmali için Yanıtlar

   admin
   Admin

   1 Aralık 2014, 16:31

   1

   Merhabalar Erdinç;

   Normalde bir sitenin uzantısı, hangi kodlama dilinde yazılmışsa o olmaktadır. .php, .asp, .aspx, .html gibi uzantılar web sitelerinde URL lerin sonlarında yer almaktadır. Bu durum WordPress yada özel yazılım sistemlerde htaccess dosyası ile düzenlenebilmektedir. İlk sorunuza cevap vermek gerekirse, bu tür özel yazılım yada WordPress sitelerde URL'lerin sonlarının uzantı yerine "/" şeklinde bitmesi en uygun yöntem olacaktır.

   E-ticaret sitelerinde ise, günümüzde E-Ticaret hizmeti veren firmaların sunmuş oldukları paketlerde maalesef URL'lerin sonlarındaki uzantılar değiştirilememektedir. Hatta bazı sitelerin URL'lerinde örnek olarak "telefon-PMK15" gibi uzantılar yer almaktadır. Bu durumda hazır E-Ticaret paketlerine özel yazılımda olduğu gibi kolay müdahale edilememektedir. Bu yapının değiştirilmesi için talepte bulunmanız gerekmektedir. Talep sonrası sizden ekstra ücret isteyebilirler. Ancak genelde firmalar bu yapıları değiştirmemektedir.

  Cevapla

  URL sonlari nasıl olmali Sorusunu Cevapla