Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1197 Görüntülenme

Sitemin şuanki URL yapısı ornekdomain.com/kategori/konubasligi Bir yazınızda okudum URL yapısı ornekdomain.com/kategori/konubasligi/ şeklinde olması gerekiyormuş URL adresleri ornekdomain.com/kategori/konubasligi/ şeklinde yaparsak SEO açısından bir sıkıntı olur mu? Anahtar kelimelerimizde çok iyi yerlerdeyiz sıralama kaybeder miyiz?

 • 1
 • 1
 • URL Değişiminin Zararı Var Mı? Nasıl Yapılmalıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   13 Aralık 2014, 09:41

   1

   Öncelikle standart URL yapısı hakkında bilgi verelim. URL yapıları bir web sitesinde kalıcı olarak planlanan ve en doğru bilgileri en alakalı içeriklerle hazırlayıp çok kategorili sitelerde ve konuların birbirleriyle bağlı olduğu kategorilerde ayrı bir yapı olmasını ve ayrıştırılmasını sağlayan bağlantı yapısıdır.

   SEO Hocası tarafından tavsiye edilen bağlantı kuralında bu yapının bir defa oluşturulması ve o yapının site sonuna kadar sabit kalması en doğru yol olmaktadır. Site yapısı bir kurala göre yapılandırıldığında başka bir URL kuralına geçişte eğer tüm yönlendirmeler düzgün bir şekilde yapılmaz ise doğal olarak sistemde 404 hata sayfaları ve yapı değişkenliğinden olan kayıp söz konusu olacaktır.

   Bu sebeple sıralamaları etkileyecek bir unsur olan yapı değişmesini bir "/" işareti için değiştirmeniz doğru olmayacaktır. Sitenizin var olan yapıda kalması daha doğru olacaktır.

  Cevapla

  URL Değişiminin Zararı Var Mı? Nasıl Yapılmalıdır? Sorusunu Cevapla