SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Türkçe karakter domain wordpress kurulumu

Wordpress SEO 6 sene önce 33 Görüntülenme

Türkçe karakter domainde ( WordPress adresi (URL) ) kısmına ve ( Site adresi (URL) ) kısmına site ismi nasıl yazılır. resimlerde 3 örnek verdim bunlardan hangisi en doğrusu işe yarayanıdır. siteye zarar verirmi o kısmı değiştirmem. aşağıda resimlerin linklerini ekledim. şuanda site1 resmindeki gibi kullanıyorum. site2 resmindeki gibi olursa bi sakıncası varmı. çünkü site kendi ismini yazınca ( seslişehir ) ilk sırada çıkmıyor. gerilerde çıkıyor. bunu sitenin url sine bağlıyorum ben. seslişehir yazdığımda sitenin ilk sırada çıkmasını nasıl sağlarım. ve türkçe karakter domainde site haritası nasıl oluşturulur yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

http://www.seslişehir.com/site1.png
http://www.seslişehir.com/site2.png
http://www.seslişehir.com/site3.png

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Türkçe karakter domain wordpress kurulumu için Yanıtlar

  • xuar3
    Xuar3 2 Şubat 2012, 09:44

    Merhabalar… Şu anda zaten doğru bir yol izliyorsunuz. Domain adları ve karakterlerinde Türkçe karakterler domain uzantılarında xn- uzantılı kullanmanız gereklidir. Diğer kullandığınız URL adreslerinde problem yaşarsınız.

    Site haritası ile ilgili olarak Google Sitemap Generator eklentisi kullanabilirsiniz… Otomatik olarak sitemap oluşturacaktır.

    Teşekkürler.

Türkçe karakter domain wordpress kurulumu Sorusunu Cevapla

X