Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1276 Görüntülenme

Bir firmanın sitesi var ve belli anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkıyor ama firma WordPress temasını beğenmiyor. Bu temayı sitenin anahtar kelime alt yapısına zarar vermeden nasıl değiştirebilirim? Hangi aşamalara yapmam gerek, neleri yaparken dikkatli olmalıyım?

Size ve ekibinize SEO alanında verdiğiniz doğru bilgilendirme ve koşulsuz biz araştırmacılara yön gösterdiğiniz için teşekkür eder, hayırlı çalışmalar dilerim.

 • 1
 • 1
 • Tema Değişiminde SEO'ya zararı olur mu? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   10 Aralık 2014, 07:32

   1

   Merhabalar Hamdi Bey,

   Site üzerinde yapılan köklü değişikler anahtar kelimelerinde gerilemesine neden olabilir. Bu durumu en az düzeye indirmek adına öncelikle tamamen SEO uyumlu bir WordPress teması hazırlamanız gerekiyor. Temayı hazırladıktan sonra siteye sorunsuz ve uyumlu bir şekilde giydirdikten sonra eğer URL yapıları değişecek ise eski tüm URL'lerinizin yedeğini alarak yeni oluşturacağınız alakalı URL yapılarına 301 yönlendirmesi yapmanız gerekiyor. Bu süreç gerçekleştirirken sitenizde dalgalanmalar yaşanabilir. Dalgalanma sürecine en aza indirmek adına güncel yeni referring domain backlinkler alarak sitenizin hızlı bir şekilde toparlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyal medyada ve site içerisinde sürekli aktif olursanız örneğin site içerisinde sektörünüzle alakalı sürekli özgün içerikler girmeniz halinde de bu risk en az düzeye inecektir.

  Cevapla

  Tema Değişiminde SEO'ya zararı olur mu? Sorusunu Cevapla