Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  2116 Görüntülenme

Anasayfaya seo çalışması hakkında internette çok az kaynak var. ne yazık ki istediğime ulaşamadım. seo uyumlu bir ana sayfada heading etiketlerinin sayısı da, içerikte kullandığımız gibi mi (1 h1 - en fazla 4 h2 ve en fazla 4 h3) olmalı?

Sizin sitenizi seo aracınız ile test ettiğimde 13 adet h3 etiketi kullanıldığını gördüm. Ancak bunların çoğu yazı linkleri. Acaba yazı linki olduğu zaman 13 h3 olmasının bir sakıncası yok mu?
Eğer olumsuz bir durumsa ana sayfada listelenen son yazılar ve önerilen yazılar gibi alanlarda bulunan içerik linklerinin ne şekilde olması gerekir?

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. İ̇yi çalışmalar dilerim.

 • 1
 • 1
 • SEO Uyumlu Ana Sayfada H Etiketleri Nasıl Olmalı? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   26 Aralık 2017, 15:43

   1

   Bir sitenin SEO friendly bir yapıya sahip olması arama motorlarında daha çok görünür olmasını sağlayacaktır. Bunlardan en önem verdiğimiz konu ise link uyum kontrolüdür. Sitenizdeki sayfaya ve bu sayfaya ait anahtar kelimeye olan uyumu ne kadar fazla olursa görünürlüğünüz aynı oranda artacaktır. Link uyum kontrolü aracına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

   https://www.seohocasi.com/seo-analiz/

   H etiketleri hiyerarşik olarak kullanılmalıdır. Bu noktada Google’ın belirlemiş olduğu bir kriter bulunmamaktadır. Ancak tecrübelerimize dayanarak her sayfa içerisinde 1 adet H1 kullanılmak üzere diğer H etiketleri 4 er adet kullanılabilir. Ölçümleyebildiğimiz en optimal oranlar bunlardır. Fakat bazı sayfalarda H etiketlerinin boş olarak da kullanıldığı görülmektedir. Hiçbir H etiketi boş tanımlanmamalıdır. Ayrıca H1 dışında diğer H etiketlerinin içerisinde H1 de yer alan kelimenin de olması daha fayda sağlayacaktır. Eğer 13 adet H3 etiketinin 13 tanesinin de içerisinde H1 etiketindeki anahtar kelime yer alıyorsa bu durum çok fazla bir sorun oluşturmaz. Fakat 3-4 tanesi dışında diğerleri sadece aynı puntoda olsun diye H3 olarak tanımlandıysa ve anahtar kelimeden alakasızsa o zaman kullanılması doğru olmayacaktır.

   Eğer bahsettiğim gibi alakasız durumda ise alakasız olanları p, span gibi tagler içerisinde kullanabilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Uyumlu Ana Sayfada H Etiketleri Nasıl Olmalı? Sorusunu Cevapla