Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1946 Görüntülenme

sitenizdeki SEO testinde sitemde bir çok h2-h3-h4 etiketi olduğunu gördüm ve bunu müşteri temsilcinize sordum. Bu tarz konular için filtre tespit çalışması almamı söyledi. Çokta ilgilendi Beyza hanım sağolsun. Bu çalışmayı hafta sonu almayı düşünüyorum fakat, ben kendim de bir şeyler yapmak öğrenmek istiyorum. Bu etiketi nereden silip yada ekleyebilirim? Opencart alt yapısını kullanıyorum. Kendim amatörce çalıştığım bir site daha var. Yeni merak sardım bu işe. Cevaplarınızı bekliyorum.

 • 1
 • 1
 • Headings Etiketleri Nasıl Düzeltilir? için Yanıtlar

   Can Memiş
   Can Memiş

   20 Mart 2015, 16:40

   1

   Hocam ilginiz için çok teşekkürler tavsiyelerinize uymaya çalışacağım.

   admin
   Admin

   12 Mart 2015, 12:29

   1

   Merhabalar Can Bey;

   Heading etiketlerinin doğru kullanımda önemi büyüktür. Özellikle alakalı sayfaların H1 etiketleri doğrudan anahtar kelime olmalıdır. Örneğin; "Eşarp" sayfanızın H1 etiketi mutlaka "eşarp" olmalıdır. Buna bağlı olarak Headings etiketlerinin hiyerarşik yapısı da oldukça önemlidir.

   Eşarp üzerinden gidecek olursak H1 etiketi "Eşarp" olan bir sayfanın H2 etiketi yine eşarp kelimesi geçecek şekilde türetilmelidir. Örneğin sayfa içerisinde yer alan bir metinde H2 olarak "Eşarp Nasıl Bağlanır?", H3 olarak "Eşarp Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler" gibi bir hiyerarşik yapı oluşturulması gerekmektedir. Bu şekilde bir yapı oldukça sağlıklı bir yapı olacaktır. Buna bağlı olarak kullandığınız sistemde eğer bir panel varsa panel üzerinden Headings etiketleri düzenleme kısmında yetki var ise buradan düzenleyebilirsiniz. Ancak hazır yazılımlarda genellikle sadece H1 etiketi düzenlenebilir olmaktadır.

   Bu nedenle diğer etiketlerin düzenlenebilmesi kod bilgisine bağlı olarak manuel olarak el ile girilmesi gerekecektir. Kod olarak doğrudan < h2 >Kelime< / h2 > şeklinde Headings etiketlerini girebilirsiniz.

  Cevapla

  Headings Etiketleri Nasıl Düzeltilir? Sorusunu Cevapla