Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 sene önce  |  1320 Görüntülenme

sitemiz iyivideoizle.com ve ceza aldıgımızı gordum, nedeni backlink diye şüpheleniyorum Youtube Facebook kelimelerinde 1. sayfadaydı ne oldu birden bire kendi ismindeki aramada bile gitti. Bundan nasıl kurtulabiliriz linkwheelmidir? yoksa organik hitmidir çözümü nedir. Yada nasıl bir cezadır bu iyi calışmalar dilerim.

 • 1
 • 1
 • Selamlar bugun sabah ceza aldım için Yanıtlar

   izzet
   Izzet

   17 Nisan 2012, 06:16

   1

   blacklar hatalı olarak eklemişim farkında olmayarak zaten " tırnaklar icinde font color olmaz:)= font color yapacakken öyle olmuş bilgisizlikle alakası yada ilgisi yok onu belirteyimde, sonrasında ben bu siteden bir kazanç beklemiyorum şu an için benden yana ekmek yemeni isterdim fakat hobi gibi uğraştığım ve emek verdiğim bir siteydi durum bu olunca insan ister istemez üzülüyo yani sonunda bir maddiyat beklemiyorum. Ha tabi para kazansa site o da ayrı güzel dediğin gibi site içerisinde özgünlük vs işleri diyosan eğer videolarda yazı bulunması gerekdiğini hiç uğraşamam şahsen okadarına bu video sektörü oldum olası duplicate. 🙂 biliyosun o bunun kopyası bu onun kopyası vs vs. farklılığımız özgün scrtipt kodlama başka farklı yönler şu an icin yok denecek kadar az yoksa videolara tek tek yorum eklemeyi yada acıklama girmeyi biliyorum burda başka önemli bi unsur var mı videomap dışında video metalarına baktıysan zaten videolar icin alakalı metalar var, eğer değindiğin nokta indexlemeyse bitane güzel map yapılır haklısın haricinde önemli bulduğun şeyleri merak etmedim desem yalan olur. Uzun senelerdir bende bu işlerdeyim merak etme bilginin nekadar değeri olduğunu gayet iyi bilirim pm olarakta yazabilirsin yada izzet22 h o t ekleyebilirsin bu site için değil illaki paslaşmak adına analiz vs SEO ile uğraşanlar bir araya geldiği zaman sohbet güzel olur konu konuyu acar fikir fikiri. 🙂 her şey gönlünce olsun saol.

   izzet
   Izzet

   17 Nisan 2012, 06:13

   1

   blacklar hatalı olarak eklemişim farkında olmayarak zaten " tırnaklar icinde font color olmaz:)=

   xuar3
   Xuar3

   16 Nisan 2012, 08:09

   1

   Kontrolüm dahilinde sadece font color komutunu kaldırmışsınız... Zaten siteniz kötü durumda title keywords description kısmını mükemmel ayarlayarak daha iyi yerlere gelebilirsiniz ama değiştirseniz açıkçası daha iyi olur.

   Sitenizde yazı yok. Videolarınıza, sayfa içine, konu ve başlıklara muhakkak ki yazı ekleyin.

   Video-Map oluşturun videoları orada belli edin. Belirli kıstaslar vardır açıkçası o kurallar içerisinde tutmak gerekiyor siteyi.
   Size birden fazla öneri sunarsam çok yardımcı olmuş olurum ama bazen bir yerde tutmak gerekiyor o kısmı. Çünkü hem biz, hem de işini düzgün yapan insanlar bu yolla ekmek kazanıyor. Ben sadece size yol gösterebileceğimi düşünüyorum.

   izzet
   Izzet

   16 Nisan 2012, 03:28

   1

   O gereksiz gördüğün yerleri düzelttim ama şimdi bu durumdan sonra title desci ellemek pek iyi olmasa gerek dostum? ne dersin illaki değiştirmelimiyim? ne siteler var up uzun spam gibi bizdekinin uzun olmasada kurallara çok ters düşeceğini düşünmüyorum, nedeni ise belli bir yerlere kadar geldi ve kalıcıydı linkten olduğunu düşünüyorum bu ceza epey uzayacak gibide geliyo şu an Facebook ve Youtube aramalarındanda düştü bakalım durum ne olacak tersine SEO yapacam ya tamamen patlar ya çıkar. 🙂 saol alakan için başka fikrin varsa dinlerim.

   xuar3
   Xuar3

   15 Nisan 2012, 23:36

   1

   O zaman şöyle sıralayayım...

   - Eğer siteadı olarak arama yada "site adı" gibi arama yaparken siteniz çıkmıyorsa ana sayfanızda bir problem vardır. Filtre yada sandbox.
   - Anahtar kelime değil, kendi adında çıkmıyor.
   - Site açılış süreciniz çok fazla uzun.

   Title: iyi Video izle Facebook Videoları Youtube Online Video Seyret
   Meta keywords: iyi, Video izle, Facebook, Videoları, Youtube, Online, Video Seyret, izlesene
   Meta description: iyi Video izle Facebook Videoları Youtube Online Video Seyret Bizi izleyin

   Yukarıdaki gibi bir sistemde title, keywords ve description olamaz...

   - Sitenizde Kod/Yazı oranı çok dengesiz. Kod fazla yazı yok.
   - Videolarınız için video-sitemap oluşturmanız gerekiyor.
   - Bazı meta etiketleri kapanmamış.
   - font color="black" diye bir komut yoktur.
   - br etiketleri yanlış kullanılmış
   vs...

   Site içi SEO derken bunlardan kastettim açıkçası. Sitenizi bir uzmana baktırın. Çünkü bu kadar sorunun düzelmesi uzun sürer ve ufak çaplı bir maliyet ister.

   izzet
   Izzet

   14 Nisan 2012, 16:35

   1

   xuar fesat derken detaya iner misin ne yönden fesat? bu tip bir temiz site ici SEO oldugunu kendi sitem diye soylemiyorum, bana göre gayet iyi ha bilmediğim bir şey varsa tabiki senide dinlerim. Sandbox demişsin ama Facebook kelimesinde halen sıralamada var:) uctu ucacakmı diyosun.

   Xuar3

   14 Nisan 2012, 06:53

   1

   ..

   Sorununuza yardımcı olayım. Kontrolüm dahilinde sisteminiz Sandbox cezası almış. Sandbox cezası Google' in en büyük cezalarından birisidir...

   Bu cezadan kurtulmak için geçmişe yönelik zararlı sitelerden aldığınız link sayısını azaltın. Sitenizi güncel tutun muhakkak. Video haritası(video-sitemap) oluşturun. Mümkünse eğer sitenizin en alt kısmına siteniz içeriği ile ilgili 4:4 lük bir makale yazın(200 kelime en az).

   Belirli süre sonra toparlanmaya başlayacaktır... Siteniz ile ilgili durumlardan muhakkak bizi haberdar edin!

   Site içi SEO olarak siteniz biraz fesat durumdadır. Konu ile ilgili araştırma yapmanızı tavsiye ederim...

   İyi günler.

  Cevapla

  Selamlar bugun sabah ceza aldım Sorusunu Cevapla