Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1237 Görüntülenme

bir meslek blogumuz var. Bu meslek ile alakalı özgün içerikler üretiyoruz ancak içerisinde meslek ile alakalı yarışma ve etkinlik paylaşımları da yapmak durumundayız. Bu yarışma ve etkinlik genelde en az 3 ya da 4 önde gelen sitelerde paylaşılmış oluyor. Şimdi biz bu etkinlik ve yarışmaları paylaşmazsak kullanıcı dostu olmayız. paylaşınca da Google dostu olamıyoruz sanırım. Çünkü Adsense başvurusu yapınca özgünlükten dolayı başvurumuz reddediliyor. Nasıl bir çözüm geliştirebiliriz?

 • 1
 • 1
 • Özgün İçerik Sorunsalı Hakkında Yardım için Yanıtlar

   HakanSancak
   Hakansancak

   28 Şubat 2018, 21:12

   1

   Özgün içerik konusu gerçekten de kafaları karıştıran ve doğrusu da çok net olmayan bir konu. Şöyle ki, özgün içerikten kasıt tüm referansların tam olduğu akademik bir makale tadında olması değildir. Bu nedenle de, bahsetmiş olduğunuz etkinlikleri paylaşıyor olmanız, geri kalan tüm içeriğinizi özgün olmaktan çıkarmaz. Ancak yine de bu içeriklerin sayfanızın özgün içerik puanlamasına zarar verdiğini düşünüyorsanız tırnak işareti içerisine alarak referanslama yapabilirsiniz, bu da probleminizi çözmenize yardımcı olur.

   Adsense konusuna gelince ise eğer etkinlikler dışında sitenizdeki içeriğin özgün olduğuna güveniyorsanız, oradan gelen uyarı sitenizdeki görsellerdeki alt etiketler, referans eksikliği, içerik azlığı gibi konularla da alakalı olabilir. Adsense reklam mecrası olarak kabul alınmanın oldukça zor olduğu ve içerik anlamında çok çabalamanız gereken bir platformdur. Eğer bahsetmiş olduğunuz etkinlik vs. İçeriklerin özgün içeriklerinize oranı %10’dan fazla değil ise, size önerim resim alt etiketlerinizin olup olmadığını kontrol etmenizdir. Alt etiketi olmayan resimlere ‘Credit: Resmi Aldığınız Yer’ şeklinde bir etiketleme yaparsanız bu özgün içerik anlamında puanlamanıza katkı sağlayacaktır.

   Konu biraz muğlak ve içeriği görmeden farazi olduğundan çok net cevaplar veremediğimin farkındayım, ancak bu yöntemleri deneyerek fayda görebileceğinize inanıyorum. Umarım cevapların faydası dokunur.

   Bol trafikli günler.

  Cevapla

  Özgün İçerik Sorunsalı Hakkında Yardım Sorusunu Cevapla