SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Joomla’dan WordPress’e Geçişteki Index Kaybı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 800 Görüntülenme

yaklaşık 4 yıl boyunca Joomla altyapısı ile yönettiğim, mühendislik ile alakalı web sayfamı WordPress altyapısıyla profesyonel bir temaya geçirdim. Google Search Console’da görünen yaklaşık 6 bin index’im 404 hatası vermeye başladı. Bu sayı şu an 1500 civarına kadar indi. Bu durum Google’da üst sıralarda olmamı muhakkak olumsuz yönde etkiliyordur. Zaten Google’dan gelen aramalarda büyük çaplı düşüş yaşıyorum. WordPress’e geçeli yaklaşık 4 ay olmasına rağmen ve eski içeriğin büyük bir kısmını girmeme rağmen(yeni URL yapılarıyla) eski performansa ulaşamadım bir türlü. Eski performansa ulaşabilmem için neler yapmam gerekli

Joomla’dan WordPress’e Geçişteki Index Kaybı için Yanıtlar

 • admin
  Admin 9 Haziran 2014, 09:59

  Evet, faydası olacaktır. Ne kadar size fayda sağlayacak, hit getiren anahtar kelimelerinize özel oluşturduğunuz sayfa varsa 301 ile yeni sayfaya yönlendirebilirsiniz.

 • mustafa aksu
  Mustafa Aksu 9 Haziran 2014, 09:44

  wordpress’te herhangi bir eklenti ile bu işlemi gerçekleştirebilir miyim? eski index sayım 1500lere kadar indi sonuçta. Kalan indexleri yönlendirsem yeterli olur mu?

 • admin
  Admin 9 Haziran 2014, 07:18

  Joomla’dan WordPress alt yapısına geçtiğinizde doğal olarak tüm bağlantı yapıları değişecektir. Bu değişiklik sitenizde olumsuz bir düşüş yaşatacaktır, bu durum normaldir. Eğer sitenizdeki yapılar değişmiş, bu yapılar da WordPress’in sayfa yapılarına uymuyorsa doğal olarak 404 sayfası bağlantıları tarafınıza gelecektir.

  Bu bağlantıları eski link yapılarını inceleyerek “.htaccess” yoluyla doğru sayfalara yönlendirir ve 404 sayfalarına “noindex, follow” etiketini sağlarsanız linklerde güzel bir toparlamayı kısa süre içerisinde (site haritasını güncelleyip, güncel haritayı Google’a sundukça) sitenizde toparlanma olacaktır.

Cevapla

Joomla’dan WordPress’e Geçişteki Index Kaybı Sorusunu Cevapla

Joomla’dan WordPress’e Geçişteki Index Kaybı ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla