Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1220 Görüntülenme

E-ticaret sitemiz. WordPress tabanlı değildir. Google Search Console'da bugün böyle bir mesajla karşılaştım ;

WordPress Güncellemesi Mevcut 21 Ocak 2015

Web siteniz en son tarandığında WordPress 3.0.5 çalıştırdığınız belirlenmiştir. Bulunan URL'lerden bir veya birkaçı şunlardır:

siteadı.com/?s=%20rss.asp?kategori=927

Google en yeni sürüme güncellemenizi önerir. Daha eski veya düzeltme eki uygulanmamış yazılımlar kullanıcılarınıza zarar verebilecek saldırıya veya zararlı yazılımlara maruz kalabilir. En yeni sürümü indirmek için WordPress indirme sayfasını ziyaret edin. En yeni WordPress sürümüne zaten güncellediyseniz, lütfen bu iletiyi dikkate almayın.
Bu iletinin niçin gönderildiğine ilişkin başka sorularınız varsa, Google'ın bu konuyla ilgili daha ayrıntılı arka plan bilgileri sağladığı blog yayınına bakabilirsiniz.

Sitemin WordPress ile alakası yoktur. Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

 • 1
 • 1
 • Google Search Console'dan Aldığım WordPress Güncelleme Bilgisi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   27 Ocak 2015, 09:36

   1

   Google sitenize ait yada sitede kullandığınız farklı bir yapıya ait altyapı var ise, kullandığınız E-Ticaret yazılımı WooCommerce gibi yazılım ise Google'nin bu tür bilgilendirme maili göndermesi normaldir lakin sitenizin hiçbir şekilde WordPress ile ilintisi yoksa (alt blog dahil) bu mesajı gözardı edebilirsiniz.

   WordPress yazılımı genelde E-Ticaret yazılımlarında (eğer PHP ise) blog alanına entegre ediliyor. Entegre edilen blog yapısında da doğal olarak sistem WordPress olduğundan bu tür bilgiler sizlere gönderilebiliyor.

  Cevapla

  Google Search Console'dan Aldığım WordPress Güncelleme Bilgisi Sorusunu Cevapla