Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1621 Görüntülenme

Google'dan tarafıma bugün bir uyarı geldi güvenlik sorunları ile ilgili. Yaklaşık 10 kadar sayfamda '' Gideceğiniz site kötü amaçlı yazılım içeriyor '' diye uyarı veriyor. Ancak bu durum sadece yaklaşık 10 kadar sayfada gerçekleşiyor site genelinde değil.

Google'nin bana gönderdiği uyarı ayrıntısına girdiğim zaman '' Gideceğiniz site kötü amaçlı yazılım içeriyor '' uyarısına neden olan kodu gösteriyor.

Kod şu şekilde;

Bu konuda ilgili sayfada arıyorum ama bulamıyorum. Sayfa kaynağında, tema dosyalarında, eklenti dosyalarında veya WordPress dosyalarında böyle bir kod bulamıyorum. Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz?

Googlenin belirttiği ve güvenlik ihlalini gerçekleştiren kod:

Ancak bu kod sitemin hiçbir dosyasında yer almıyor.

 • 1
 • 1
 • Gideceğiniz site kötü amaçlı yazılım içeriyor? için Yanıtlar

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   15 Ağustos 2015, 06:37

   1

   Merhaba Emrah Bey,

   Sitenizin Ftp güvenilir bir virüs programı ile taratınız. Bu işlemi sadece ftp değil bilgisayarın genelinde gerçekleştirin. Bu konuyla ilgili sitenizin sunucu ile iletişime geçip sitenizdeki virüslerin temizlenmesini isteyiniz.

   Virüs Uyarısı ile Google hafızasına kaydedildiyse siteniz, verilen virüs türüne göre sadece dosyalarda degil bilgisayarınız da da bir temizlik yapmanız gerekir.

   Genellikle js dosyaları ve index dosyalarına virüs bulaşmaktadır. Böyle bir durumda Sitenizin tüm yedeğini çektikten sonra index ve js dosyalarınızı kontrol edin. Virüsü temizledikden sonra dosyalarınızı yedekleyin ve bilgisayarınıza format atın. FTP, CPANEL, SİTE web şifrelerinizin hepsini değiştirin. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra yedeklerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz.

   Son adım olarak da Google Webmasters Tools dan sitenizin değerlendirmesini isteyiniz.

   İnceleme süresi maksimum ibir haftadır. Bu tür durumlarda birinci kural şifrenizi değiştirip yine aynı pc üzerinden işlem yapmamanızdır. Ne kadar temizlerseniz temizleyin bilgisayarınızda bulunan index dosyalarınıda virüs bulaştığı için yedekleri attığınız zaman yine virüs aktif olmuş olur.

  Cevapla

  Gideceğiniz site kötü amaçlı yazılım içeriyor? Sorusunu Cevapla