SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Div Class İngilizce Yazılması Sorun Olur Mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 707 Görüntülenme

Türkçe sitede kodlama yaparken kodun ne oldunu div class’a yazarken İngilizce yazılsa arama motorları açısında anlaşılabilir mi? Her hangi bir sorun olur mu? Örneğin bir sosyal medya eklediğinde sitene div class “g-plusone” gibi İngilizce yazıyor kod nedir anlaması için arama motorların sorun teşkil eder mi?

Div Class İngilizce Yazılması Sorun Olur Mu? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 27 Kasım 2014, 16:22

    Site tasarımında kullanılan kodlamalarda class ve ID olarak tanımladığınız kod işlevleri sizin tamamen vermiş olduğunuz isimlere ve CSS dosyasında toparlanan şekillere bağlıdır. Google siteyi indekslerken CSS, JavaScript ve jQuery gibi sorgulara takılmadan sayfayı indeksler. İndekslenen sayfada da görülebilecek kodsal yapılar ise basit HTML kodlarıdır.

    Stil dosyasında da kodlara vereceğiniz isimler, etiketler yada sıralamalar sadece sizin kontrolünüz altında olacağından isimlerin ne olup olmadığı da açıkçası Google tarafından önemsenmeyecek bir kuraldır. Burada stil dosyalarındaki isimleri ve etiketleri tamamen kendi anlayacağınız dilde yada global dilde Türkçe karakter kullanmadan ekleyebilirsiniz.

Cevapla

Div Class İngilizce Yazılması Sorun Olur Mu? Sorusunu Cevapla

Div Class İngilizce Yazılması Sorun Olur Mu? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla