SEO Hocası'na Sor

Backlinkler ile Link Ağını Farklı Domain Uzantılarıyla Nasıl Oluşturabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Uzantısı 6 sene önce 741 Görüntülenme

Merhaba,

Bir link ağı oluşturmak ve buradan ilgili konulardan kendime backlink sağlamak istiyorum ancak istediğim isimle ilgili bütün .com .net .org .info vs uzantılar alınmış. Bende farklı uzantılar alıp oluşturmak istiyorum bu ağı .pro .vc .ws .cc vs. gibi. Ancak Google bu uzantıları nasıl görüyor acaba? Bu tarz bir ağ oluşumunda böyle farklı uzantılardan gelen backlinkleri nasıl karşılıyor? Konuyla ilgili tecrübeleriniz varsa faydalanmak isterim, ayrıca proje hayata geçerse 4 aylık SEO hizmetinizden de kullanmak istiyorum.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Backlinkler ile Link Ağını Farklı Domain Uzantılarıyla Nasıl Oluşturabilirim? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 25 Ekim 2014, 07:19

    Merhabalar,

    Öncelikle link ağı konusunda bilgi verelim. LinkWheel olarak adlandırılan, sitelerin birbirine anahtar kelimeler üzerinde backlink ağı oluşturarak bağlanmasına, son site, ilk site yada tüm site üzerinden de değişken anahtar kelime hedeflerinde siteniz içerisinde bağ kurmanızı sağlamaktadır. Bu çalışmalarda da mümkün mertebe özgün içerik kullanmalı, siteniz için yapılacak çalışmalarda da özgünlüğü ilk hedefte tutmalısınız.

    Siteniz için alacağınız domainlerde de farklı uzantılarının olması paravan çalışmaları olacağı için herhangi bir sorun teşkil etmeyecek lakin gen.tr, com, net, org, info.tr, web.tr gibi global yada Türkçe uzantılı domainleri tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Anahtar kelime domain olması SEO açısından fayda sağlamaktadır fakat birebir eşleşen domain tercihleri yerine varyasyonları şeklinde blog mantığını oturtarak kurmanız, link ağı kuracağınız siteler için faydalı olacak, genel sıralama anlamında bakıldığında da sadece size fayda sağlayan bir adres olacaktır.

Cevapla

Backlinkler ile Link Ağını Farklı Domain Uzantılarıyla Nasıl Oluşturabilirim? Sorusunu Cevapla

Backlinkler ile Link Ağını Farklı Domain Uzantılarıyla Nasıl Oluşturabilirim? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla