SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Aynı İçeriklerin Seo’ya Etkisi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
1 sene önce 210 Görüntülenme

Elimde 4 adet domain var. Bu 4 domain de aynı içerikler olsa Seo’ya etkisi ne olur? Saygılar

Aynı İçeriklerin Seo’ya Etkisi için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 28 Mayıs 2021, 15:52

  Merhaba,

  Yinelenen içerik, SEO açısından negatif karşılanan bir durumdur. Google, benzersiz ve özgün içeriği, arama sonucu sıralamalarında ödüllendirir.

  Kopya içerik trustrank değerini düşürür ve web sitelerinizin üst sıralarda yer alması konusunda büyük bir engel oluşturur.

  En iyi arama deneyimini sağlamak için, arama motorları nadiren aynı içeriğin birden çok sürümünü gösterir ve bu nedenle hangi sürümün en iyi sonuç olacağını seçme konusunda zorlanır. Bu, kopya olan sitelerin her birinin görünürlüğünü azaltır.

  Bu durumları göz önüne aldığımızda, aynı içerikleri 4 farklı domain içerisinde paylaşmak, SEO açısından web sitenize hiçbir yarar sağlamayacağı gibi negatif yönde etki yaratır.

 • Elif Nur Kasapoğlu
  Elif Nur Kasapoğlu 16 Haziran 2020, 15:07

  Kopya içeriğin günümüzde SEO’ya etkisi olumsuzdur. Arama motoru botları sitelerinizi tarar ve kopya olduklarını tespit eder. Sitenizin büyük bir çoğunluğu kopya içerikten oluşuyor ise sadece sıralamanın düşmesine değil, tüm içeriğinizin arama motorlarından kaldırılmasına sebep olacak deindex cezasını da alabilirsiniz.

  Bu 4 domaininiz için özgün içerikler kullanarak doğru hedeflemeyi yapmanızı önermekteyim.

Cevapla

Aynı İçeriklerin Seo’ya Etkisi Sorusunu Cevapla

Aynı İçeriklerin Seo’ya Etkisi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla