SEO Fiyat Hesaplama

Gelişmiş Siyah Şapka Seo (Black Hat Seo) Yöntemleri

SEO'nun faydasını görmüş insanların, kullandıkları taktikleri bir adım daha öteye götürmesi ile oluşmuş bir tekniktir Siyah Şapka SEO. Bu yöntemlerle yüksek hit sağlanabilir ama arama motoru örümcekleri bunu fark ettiği anda son sayfalara düşmeniz kaçınılmaz olur. Sözü fazla uzatmadan gelelim bu yöntemlere:

Changing Words (Değişen Kelimeler)

Bu yöntem benim kendi aklıma gelen bir yöntemdir. Bu yöntemde bir konu üzerine kurulu bir veritabanı bulunur. Bu veritabanındaki kelimeleri değiştirerek yazıların özgün yazı gibi görünmesi sağlanır.

Not: Bu yöntemi başka da kullananlar olabilir.

Keyword Stuffing (Anahtar Kelime Doldurma)

Bu da genelde Google Adsense için yapılan bir yöntemdir. Bu yönteme göre siteyi anahtar kelimelerle doldurursunuz, ancak artık Google bunu yemiyor. Adsense'den banlanmanız söz konusu olur. Bir de, bunu başlık gibi etiketlerden alakasız alanlar için yapanlar mevcuttur.

Doorway Pages (Giriş sayfaları)

Ah şu insan oğlu ne kadar zeki. Bu yöntemle sitenizi ziyaret edenlerle arama motoru örümceklerini farklı yerlere götürmeniz söz konusu oluyor.  Bu konuyu açmak istemiyorum.

Machine Generated Content (Makine ile  Oluşturulan İçerik)

Çok geniş bir veritabanı oluşturma yöntemidir. Bu taktiğe göre çok kapsamlı bir veritabanı oluşturulur. Sonra arama örümceklerine sunulur. Bu yöntem anlaşılması en uzun süren 2. yöntemdir.

Mirror or Duplicate Sites (Ayna veya Yinelenen Siteler)

Bu yönteme göre küçük domain farklılıkları ile özgün içeriği kendisine çekip ilk sıralarda yer almadır. Bu sayede yüksek gelir eden siteler var ancak kullanmamanızı öneriyorum.

Tiny Text (Ufak Metin)

Bu yöntem resimden hit kazanmak için yapılmış bir yöntemdir. Alt etiketi içine uzun cümleler girme çabasıdır. Resim arama motorları bu sitelere hit gönderiyor.

Invisible Text (Görünmez Metin)

Bu yönteme göre sayfanın alt kısımlarına anahtar kelimelere yazılarak ilk sayfalar hedeflenir. Hala bu yöntemler mevcuttur.

Bu yöntemleri kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Yine diğer Black Hat SEO Taktikleri gibi Google tarafından banlanmanız kaçınılmazdır.

SEO Hocası
SEO Hocası
27 Ocak 2010

Gelişmiş Siyah Şapka Seo (Black Hat Seo) Yöntemleri için Yorumlar

 • cengiz ata
  Cengiz Ata 23 Şubat 2017, 16:54

  Changing Words (Değişen Kelimeler)
  Bunu tam olarak anlayamadım neyi kastediyorsunuz?

 • Baysal Bülbül
  Baysal Bülbül 22 Ekim 2014, 09:42

  Kısa vadede hızlı kar sağlamak istiyorsanız uygulayın gitsin. Ama güncelleme zamanı site hiç hayal etmediğiniz bir noktaya düşerse de ağlamayın açıkçası.

 • Ali Alp Özgenoğlu
  Ali Alp özgenoğlu 7 Temmuz 2011, 03:25

  Black hat SEO kullanan siteler günümüzde artış gösterdi.Google sanırım onları sürekli es geçiyor.Birkaç yıldır kullanan arkadaşlar tokiye girdi 🙂

 • Çeliker Ozgun
  çeliker Ozgun 7 Ekim 2010, 20:07

  Black Hat SEO kısa vadede iyi gelir sağlar ancak uzun vadede ban sebebidir. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. White Hat SEO her zaman en iyisidir ve Google’ın da desteklediğidir.

 • Bartu
  Bartu 27 Ocak 2010, 17:06

  Hat kelimesinin Türkçesi şapkadır.Black kelimesinin Türkçesi siyahtır. Acaba bilmeyen kim?

 • tayfur
  Tayfur 27 Ocak 2010, 17:01

  Siyahşapka mı?..Ya bilmiyorsun bari konuşma en azından rezil olmazsın..=)

Gelişmiş Siyah Şapka Seo (Black Hat Seo) Yöntemleri için Cevap Yaz