E-ticaret siteleri için en iyi reklam olanağının, kelime bazlı reklam seçeneğinden dolayı Google Ads olduğunu neredeyse hepimiz biliyoruz.  Bana göre Google Ads olmasaydı E-Ticaret hem Dünyada hem de ülkemizde bu kadar gelişmemiş olacaktı.  Google Ads ile E-Ticaret için en iyi 10 ipucunu sizler için sıralıyoruz.

1) İlk aşamada en az günlük 1000 ziyaretçi hedefleyin, kelime başına ödeyeceğiniz miktar ve günlük bütçeyi buna göre ayarlayın.

2) Ucuz diye alakasız kelimelerde reklam vermeyin. Yarar sağlamaktan çok zarara neden olabilir.

3) Her gün daha kaliteli kelimeleri hedefleyin ve ziyaretçi sayınızı düşürün. Kaliteli kelimeleri hedeflediğinizde ziyaretçi sayınız düşecek ama müşteri sayınız artacaktır.

4) Eğer bir kampanya yapıyorsanız bunu mutlaka Google Ads ile duyurun ve görsel reklamlar vermeye çalışın. Görsel kampanya reklamları insanların daha çok ilgisini çeker.

5) Görsel reklamlar marka bilinirliğinizi arttırmaktadır ve göz aşinalığı sağlamaktadır. İşler yolundaysa görsel reklamlar vermek biraz pahalıya patlasa da zamanla faydasını görme olasılığınız çok fazladır.

6) E-ticaret siteniz varsa ilk önce arama motoru optimizasyonuna ( SEO ) daha sonra arama motoru reklamcılığına ( SEM ) yönelin.

7) Yeni satışa çıkan ürünleriniz varsa mutlaka o ürünlerin satışını hedefleyip Google Ads reklam verin. Yeni oluşturulan sayfalara ziyaretçi çekmek yararınıza olacaktır.

8) Mutlaka negatif anahtar kelimeler belirleyin. Bu şekilde alakasız içerikli sayfalarda reklamınızın gözükmemiş olur.

9) Reklamınızın yayınlamasını istemediğiniz siteler varsa Site ve Kategori Hariç Tutma Aracını kullanın.

10) Google Ads'te reklam vermek tecrübe ve bilgi isteyen bir iştir. Herkes Google Ads 'ten anladığını söyler çünkü para harcamak kolaydır. Firma bünyenizde mutlaka sertifikalı Google Ads Uzmanı bulundurun.