SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Yeni Çıkan Domain Uzantıları İçin SEO

0
Turan Kaya
Turan Kaya
Domain Uzantısı 5 sene önce 432 Görüntülenme

Hayırlı günler SEOSEO Hocasıibi,
Sizden bir konu hakkında yardım istiyorum. Yeni domain uzantıları çıktı bilginiz vardır sanırım. .company .today .center .email gibi vs. vs. uzantılar çıktı bu uzantılar hakkında bilgi içeren bir makale hazırlayabilir misiniz? Satın aldığım bir kaç domain adı var isimtescil.net ten aldım yatırım değeri orta diyor puan olarak 5 üzerinden 4 bu alan adlarını pazarlayabilmek için tam olarak bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok ama çok sevineceğim. Ben sizi 2009 dan beri takip ediyorum hatta bir ara bir siteme ilk kurulduğunuzda ilan bile vermiştiniz belki hatırlarsınız çıkardığınız kitaplarıda alıp okudum hala da tekrar tekrar okuyorum ve sitenizi her zaman takip etmeye çalışıyorum. elimde google.company adında domain adı var google.com u google almış ilerde bu alan adını da alabileceğini düşünüyorum sizin değerli görüşlerinizi bizzat almak isterim şimdiden çok teşekkür ederim yardımınızı bekliyorum inşallah. iyi günler dilerim.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Yeni Çıkan Domain Uzantıları İçin SEO için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 30 Mayıs 2014, 19:07

  Merhabalar,

  Öncelikle iyi dilekleriniz için Webtures olarak teşekkür ederiz. Yeni çıkan alan adlarıyla ilgili olarak şuan için benimsenen herhangi bir durum söz konusu değildir. Normal alan adlarından farklı uzantılara sahip olan bu domainler için herhangi bir açıklama ve yaptırım konuşulmamıştır.

  Haricen SEO konusunda da bir olumsuzluk yaşayacağınızı düşünmemekte, hatta daha uzun açıklamalarıyla birlikte faydalı olacağını düşünmekteyiz.

  Örnek olarak “.com” uzantısının “company” olduğunu biliyoruz. Bu uzantılar için örnek olarak film.company yada send.email yada ankara.center gibi içerikler kullanılabilir. Bu içerikler zenginleştirilebilir fakat işletmelere özel olarak sunulması ve yatırım olarak saklanması da ilerleyen zamanlarda konu olabilecek niteliktedir.

Yeni Çıkan Domain Uzantıları İçin SEO Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et