Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1549 Görüntülenme

Sizden bir konu hakkında yardım istiyorum. Yeni domain uzantıları çıktı bilginiz vardır sanırım. .company .today .center .email gibi vs. vs. uzantılar çıktı bu uzantılar hakkında bilgi içeren bir makale hazırlayabilir misiniz? Satın aldığım bir kaç domain adı var isimtescil.net ten aldım yatırım değeri orta diyor puan olarak 5 üzerinden 4 bu alan adlarını pazarlayabilmek için tam olarak bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok ama çok sevineceğim. Ben sizi 2009'dan beri takip ediyorum hatta bir ara bir siteme ilk kurulduğunuzda ilan bile vermiştiniz belki hatırlarsınız çıkardığınız kitaplarıda alıp okudum hala da tekrar tekrar okuyorum ve sitenizi her zaman takip etmeye çalışıyorum. elimde Google.company adında domain adı var Google.com u Google almış ilerde bu alan adını da alabileceğini düşünüyorum sizin değerli görüşlerinizi bizzat almak isterim şimdiden çok teşekkür ederim yardımınızı bekliyorum inşallah. İyi günler dilerim.

 • 1
 • 1
 • Yeni Çıkan Domain Uzantıları İçin SEO için Yanıtlar

   admin
   Admin

   30 Mayıs 2014, 19:07

   1

   Öncelikle iyi dilekleriniz için Webtures olarak teşekkür ederiz. Yeni çıkan alan adlarıyla ilgili olarak şu an için benimsenen herhangi bir durum söz konusu değildir. Normal alan adlarından farklı uzantılara sahip olan bu domainler için herhangi bir açıklama ve yaptırım konuşulmamıştır.

   Haricen SEO konusunda da bir olumsuzluk yaşayacağınızı düşünmemekte, hatta daha uzun açıklamalarıyla birlikte faydalı olacağını düşünmekteyiz.

   Örnek olarak ".com" uzantısının "company" olduğunu biliyoruz. Bu uzantılar için örnek olarak film.company yada send.email yada ankara.center gibi içerikler kullanılabilir. Bu içerikler zenginleştirilebilir fakat işletmelere özel olarak sunulması ve yatırım olarak saklanması da ilerleyen zamanlarda konu olabilecek niteliktedir.

  Cevapla

  Yeni Çıkan Domain Uzantıları İçin SEO Sorusunu Cevapla