Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1285 Görüntülenme

Öncelikle verdiğiniz faydalı bilgiler için çok teşekkür ederiz. Benim sorum sitemin anahtar kelimesi hazır web sitesi ilk sıralarda çıkan sitelerde bir tane tanıtım videosu ana sayfalarında var. Acaba bende koysam faydalı mı olur zararı olur mu?

Muhtemelen YouTube'dan çekeceğim yoksa kendi hosting'imden mi çekmeliyim?

2.nci sorum web sitem sadece Türkiye'de hizmet veriyor alan adım .com.tr hosting olarak Hostgator baby paketi kullanıyorum haliyle Amerika lokasyonlu. Sadece bu sitem için özel IP adresli SEO hosting tabir edilen C Class IP adresli Türkiye lokasyonlu hosting alsam sitemin sıralamalarda yükselmesine etkisi olur mu?

3 ncü sorum ise müşterilerime yaptığım sitelerden ufak bir resim koyarak anasayfalarına resimin alt etiketine hazır web sitesi yazıyorum ve kendi siteme link verirkende köprü text'inde yine hazır web sitesi yazıyorum. Bu doğru mudur?

 • 1
 • 1
 • Web Sitenin Ana Sayfasına Video Eklemelimiyim? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   10 Temmuz 2014, 18:39

   1

   Sorularınız mantıklı ve bir site için yapılması kişiyi tereddütte bırakacak içeriklerdir. Burada sorularınıza madde halinde cevap verelim.

   İlk sorunuz için cevap verelim. Sitenizin anasayfasında video kullanmanız ve bu videoyu da kendi hostinginizde barındırıp yük yapacağınıza YouTube'de barındırıp yükten tasarruf edebilir ve kullanıcıların video izlemesi sağlanarak siteniz hakkında daha detaylı bilgi edindirebilirsiniz.

   İkinci sorunuzda ise com.tr uzantısına sahip domain için Türkiye'de olan, C-Class IP olarak belirlenen ve bilhassa güvenilir hosting firmalarından yana tercih yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Lokasyonun SEO: https://www.seohocasi.com/ için etkisi elbette vardır fakat IP değiştirdiğinizden dolayı sıralamalarda dalgalanma yaşayabilirsiniz fakat ileriye bakarak daha doğru bir yatırım olacaktır.

   Üçüncü sorunuzda ise footer üzerinden görsel olarak reklam eklemeniz sizin için herhangi bir problem yaratmayacaktır fakat etik olmayan şekilde sitenize sürekli bağlantılar gelirse ve bu yapıların içerisinde bir agresiflik hissedilirse Google açısından sıralama kaybı yaşayabileceğiniz içeriklerden olacaktır. Alt etiketleri ve doğru yönlendirmeler ile herhangi bir problem olmayacaktır.

  Cevapla

  Web Sitenin Ana Sayfasına Video Eklemelimiyim? Sorusunu Cevapla