Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  2036 Görüntülenme

Sitelerimin içine SEO yapmak istediğim siteyi iFrame ile çekiyorum ve bunun SEO açısından zararı yada faydası olur mu?

Şöyle daha detaylı olur

SEO yapılmak istenen site : A sitesi
Serverimda hiti yüksek D, C, E siteleri var. A sitesini D, C, E sitelerinin içine with=5 height=10 olacak şekilde yerleştiriyorum. Bunun SEO için zararı yada faydası olur mu? Bu şekilde yaptım Alex 3 Milyon düştü yani 12 milyondan 9 küsür milyona düştü. Cevap için şimdiden teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar kolay gelsin.

 • 1
 • 1
 • Siteyi iFrame ile Çekmek Zararlı Mıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   22 Ekim 2014, 08:52

   1

   iFrame yöntemi ile SEO konusunda herhangi bir engel bulunmamaktadır lakin içeriğin bir kısmı çekilirse sitenizde az da olsa olumsuz etkisi olur fakat genel olarak SEO açısından engel değildir. İFrame mantığı tam olarak bir sitedeki bir bölümü içerik konusunda farklı bir siteye taşımadır. Mantık olarak bakıldığında iFrame işlemi kullanılırken karşı siteden çekilen bilgiyi sizin sitenizde de görüyorlar. Bu durum da doğal olarak Alexa verilerinin düşümüne ve girişlerin artmasına sebebiyet veriyor.

   Diğer bir gözle bakıldığında bu durumun genel ve ihtiyaç halinde kullanımında SEO açısından hiçbir etkisinin olmadığını yalnız manipüle edilebilecek bir durumda da olumsuz etkilerin yaşanabileceğini söylemek gerekiyor. Sadece hit elde etmek amaçlı ve Alexa değerinin düşürülmesi amaçlı olarak kullanılırsa muhakkak bir yerden sonra sorun olacaktır.

  Cevapla

  Siteyi iFrame ile Çekmek Zararlı Mıdır? Sorusunu Cevapla