SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Siteyi iFrame ile Çekmek Zararlı Mıdır?

0
Erhan Koyuncu
Erhan Koyuncu
Iframe 5 sene önce 899 Görüntülenme

Sitelerimin içine SEO yapmak istediğim siteyi iFrame ile çekiyorum ve bunun SEO açısından zararı yada faydası olur mu?

Şöyle daha detaylı olur

SEO yapılmak istenen site : A sitesi
Serverimda hiti yüksek D, C, E siteleri var. A sitesini D, C, E sitelerinin içine with=5 height=10 olacak şekilde yerleştiriyorum. Bunun SEO için zararı yada faydası olur mu? Bu şekilde yaptım Alex 3 Milyon düştü yani 12 milyondan 9 küsür milyona düştü. Cevap için şimdiden teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar kolay gelsin.

Siteyi iFrame ile Çekmek Zararlı Mıdır? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 22 Ekim 2014, 08:52

  Merhabalar,

  iFrame yöntemi ile SEO konusunda herhangi bir engel bulunmamaktadır lakin içeriğin bir kısmı çekilirse sitenizde az da olsa olumsuz etkisi olur fakat genel olarak SEO açısından engel değildir. iFrame mantığı tam olarak bir sitedeki bir bölümü içerik konusunda farklı bir siteye taşımadır. Mantık olarak bakıldığında iFrame işlemi kullanılırken karşı siteden çekilen bilgiyi sizin sitenizde de görüyorlar. Bu durum da doğal olarak Alexa verilerinin düşümüne ve girişlerin artmasına sebebiyet veriyor.

  Diğer bir gözle bakıldığında bu durumun genel ve ihtiyaç halinde kullanımında SEO açısından hiç bir etkisinin olmadığını yalnız manipüle edilebilecek bir durumda da olumsuz etkilerin yaşanabileceğini söylemek gerekiyor. Sadece hit elde etmek amaçlı ve Alexa değerinin düşürülmesi amaçlı olarak kullanılırsa muhakkak bir yerden sonra sorun olacaktır.

Cevapla

Siteyi iFrame ile Çekmek Zararlı Mıdır? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla