SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Sektörel Domainlerin SEO’ya Etkisi ?

0
Kadir Oluk
Kadir Oluk
Domain Uzantısı 3 sene önce 248 Görüntülenme

Merhaba, kolay gelsin..
Sektörümüzle alakalı anahtar kelimeye sahip domainler alıp, ana sitemize direkt olarak yönlendirirsek SEO açısından bir yararı olur mu?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Sektörel Domainlerin SEO’ya Etkisi ? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  0
  özgür Aksoy 29 Temmuz 2015, 11:30

  Merhaba Kadir Bey,

  Sektörünüzle alakalı domainler alıp ana sitenize yönlendirmeniz SEO açısından etkili olacaktır. Ancak aldığınız domainleri yönlendirmek yerine siteleri daha fazla aktif hale getirip paravan siteler olarak kullanabilirsiniz. Paravan siteler ana sitenizi desteklemek için önemli kaynaklardan biridir. Ancak bu sitelerin ana sitenizi gerçek anlamda destekleyebilmesi için paravan sitelerinizin de bir otoriterliği ve SEO gücü oluşmuş olması gerekmektedir. Aktif ve güncel olmayan bir site arama motorları nezdinde nasıl bir yere sahipse bu sitenin başka bir siteyi desteklemesi de aynı oranda etki gösterecektir. Bu nedenle paravan sitelerinizin sürekli aktif, kullanıcılara kaliteli içerikler sunan bir site olması gerekmektedir. Bu durumda aldığınız domainler geçmişi sağlam ve aktif bir site ise paravan şeklinde kullanmanızı öneririm.

  Paravan siteler ile vakit kaybetmek istemiyorsanız sektörünüzle alakalı aldığınız domianlerini ana sitenize yönlendirebilirsiniz.

Sektörel Domainlerin SEO’ya Etkisi ? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et