SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Sektörel Domainlerin SEO’ya Etkisi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 892 Görüntülenme

kolay gelsin..
Sektörümüzle alakalı anahtar kelimeye sahip domainler alıp, ana sitemize direkt olarak yönlendirirsek SEO açısından bir yararı olur mu?

Sektörel Domainlerin SEO’ya Etkisi? için Yanıtlar

  • Özgür Aksoy
    özgür Aksoy 29 Temmuz 2015, 11:30

    Merhaba Kadir Bey,

    Sektörünüzle alakalı domainler alıp ana sitenize yönlendirmeniz SEO açısından etkili olacaktır. Ancak aldığınız domainleri yönlendirmek yerine siteleri daha fazla aktif hale getirip paravan siteler olarak kullanabilirsiniz. Paravan siteler ana sitenizi desteklemek için önemli kaynaklardan biridir. Ancak bu sitelerin ana sitenizi gerçek anlamda destekleyebilmesi için paravan sitelerinizin de bir otoriterliği ve SEO gücü oluşmuş olması gerekmektedir. Aktif ve güncel olmayan bir site arama motorları nezdinde nasıl bir yere sahipse bu sitenin başka bir siteyi desteklemesi de aynı oranda etki gösterecektir. Bu nedenle paravan sitelerinizin sürekli aktif, kullanıcılara kaliteli içerikler sunan bir site olması gerekmektedir. Bu durumda aldığınız domainler geçmişi sağlam ve aktif bir site ise paravan şeklinde kullanmanızı öneririm.

    Paravan siteler ile vakit kaybetmek istemiyorsanız sektörünüzle alakalı aldığınız domianlerini ana sitenize yönlendirebilirsiniz.

Cevapla

Sektörel Domainlerin SEO’ya Etkisi? Sorusunu Cevapla

Sektörel Domainlerin SEO’ya Etkisi? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla