Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1416 Görüntülenme

İçeriklerin birçoğunun kategorilerini değiştireceğim. Mevcut olan kategorilere alt kategoriler açarak, bu kategoriler üzerinde değişiklik yapılacak. Bu işlem SEO performansımı olumsuz etkiler mi?

 • 1
 • 1
 • Kategori Yapısını Değiştirmek SEO'yu Olumsuz Etkiler Mi? için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   30 Mayıs 2021, 02:20

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle durumdan duruma ve web sitesinden web sitesine bu sorunun cevabı görecelik gösterebilir. Bir çok web sitesinde kullanılan etiket ve kategori sayfaları bir tür içerik listeleme sayfası olarak algılanmaktadır. Bu doğrultu da alt kategori açılımda alt kategorilerin içeriklerinin boş olmamasına ve ana kategori ile tamamen aynı görüntüye - aynı içerikere - sahip olmamasına özen göstermek gerekir.

   Ürün içerikli web sitelerinde alt kategori kullanımı önemlidir. Ürün odaklı kategori dağılımda ise kategori sayfalarına özgün içeriklerin ve SSS'lerin girişi önceliklendirilmelidir.

   https://www.seohocasi.com/olumsuz-icerik-kaldirma/ içeriğimizi okuyabilirsiniz.

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   1 Nisan 2020, 16:44

   1

   Bu işlem olumsuz etkiye neden olabilir. Çünkü var olan sayfaların veya kategorilerin kaldırılarak yeni sayfalara yönlendirilmesi mevcut sıralamalar da bir süre dalgalanma yaşanmasına sebep olacaktır.

   Kısa süreli dahi olsa olumsuz bir seyir yaşayabilirsiniz. Fakat daha sonrasında doğru işlemlerle aynı ivmeyi yakalayabilirsiniz.

  Cevapla

  Kategori Yapısını Değiştirmek SEO'yu Olumsuz Etkiler Mi? Sorusunu Cevapla