Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  698 Görüntülenme

sadece görsel üzerine bir sitem mevcut. Bu sitede örneğin manzara resmi ile ilgili ayrı ayrı 100 tane resim girmek istiyorum. Ancak sayfada azda olsa bir şeyler yazmak istiyorum paylaştığım resimle alakalı ama bu pek mümkün olmuyor çünkü 100 tane manzara resmi için ayrı ayrı 200-300 kelime yazacak bir şey bulamıyorum. Bazı yurtdışı siteleri incelediğimde resimlerin altına açıklama (metin) bile girilmiyor. Şimdi merak ettiğim konu bende açıklama girmeden sadece resim paylaşımı yapsam ileride bir problem yaşar mıyım? Sıkıntı olacak ise bu sorunu (metin) nasıl aşarım?

 • 1
 • 1
 • Görsel Web Siteleri için SEO Önerileri için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   22 Nisan 2021, 12:02

   1

   Merhaba,

   Görsellerinizi kategorilere göre ayırıp, aynı kategorideki görselleri bir sayfada toplamanızı öneririm.
   Ayrı ayrı görsellere içerik üretmekle uğraşmak istemiyorsanız, bu sayfalara oluşturduğunuz kategorilerle ilgili görselleri kapsayan ve anahtar kelimeleri içeren genel, özgün metinler yazarak web site trafiğinizi attırabilirsiniz.
   Google, içeriklere çok fazla önem vermekte ve text tabanlı tarama yapmaktadır. Bu nedenle web sitenizin sadece görsellerden oluşmaması, bu noktada size büyük avantaj sağlar.

   Atlamamanız gereken nokta ise, görsellerine özgün başlık ve alt başlık eklemek olacaktır. Görsellerinizin arama sonuçlarında gözükmesi için, mutlaka bu alanları doldurmalısınız.

  Cevapla

  Görsel Web Siteleri için SEO Önerileri Sorusunu Cevapla