Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1336 Görüntülenme

Google videoları okuyabiliyor mu? demek istediğim, ben bir konu hakkında video buldum mesela oyun. Adam oyunun her şeyini anlatmış, adamın konuştuğu her şeyi harfi harfine kaydettim. Bu kaydımı makale olarak yayınlasam, kopya içerik olarak geçer mi? Eğer geçmezse, bunu düşünen sadece ben değilimdir her halde başkaları da yapmıştır. Peki bu videodaki anlatımı yapan adamın birebir kopyasını yazarsam ve diğer kişilerde olabileceğinden makalenin kopya olup olmadığını bakabilmem için bir program, forum veya bakabileceğim herhangi bir şey var mı?

 • 1
 • 1
 • Google'ın Video Okuma Özelliği var mı? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   8 Ağustos 2015, 08:08

   1

   Google henüz videolardaki konuşmaları algılayabilme özelliği yapılmadı. Dolayısıyla videodan alacağınız bilgileri metine döküp paylaşabilirsiniz. Ancak video'nun telif hakları varsa ve siz metini kaynaksız eklerseniz sorun yaşayabilirsiniz. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririz.

   Yazacağınız içeriğin kopya olup olmadığını Google arama motorundan araştırarak öğrenebilirsiniz. Metinden kısa bir cümle kopyalayıp arama motoruna yapıştın, eğer karşınıza aynı cümle çıkmazsa yayınlayabilirsiniz.

   Ayrıca şöyle bir şey yapılabilir; Videoyu sonuna kadar izledikten sonra edindiğiniz bilgilerin özetini alın ve özgün bir şekilde yazın. Böylece ne sorun yaşarsınız ne de kopya içerikten ceza almış olursunuz.

  Cevapla

  Google'ın Video Okuma Özelliği var mı? Sorusunu Cevapla