Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1130 Görüntülenme

Oyun sitesi açtığımızda başka oyun sitelerinin sunucusunda barındırılan swf veya unity3d linklerini kendi sitemize eklesek zararı olur mu SEO açısından? Bir de oyun videolarını Youtube kanalımıza yükleyip sitede göstersek zararı olur mu? Kopya içerik sanılır mı?

 • 1
 • 1
 • Başka Sitelerde Barınan SWF Dosyalarının Oyun Siteme Zararı Olur mu? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   29 Aralık 2014, 07:57

   1

   Oyun sitelerinin bir çoğu farklı sitelerden yada kaynaklardan oyun dosyalarını çekerek ziyaretçilerine iFrame yada farklı yollarla sunmaktadır. Buradaki mantık ise kendi sunucusuna yük bindirmeden farklı oyun sunucularından dosyaları ve içerikleri sunmaktır.

   İçerik iFrame olacağından dolayı zararı yoktur. Ziyaretçilerin faydasına olacak bir mantık içerisinde olduğu için doğal olarak herhangi bir zararı da olmayacaktır lakin ilerleyen zamanlarda oyunların çekildiği site uzantıları değiştirse yada herhangi bir sebepten dolayı kapanırsa doğal olarak sitenizdeki CPU yükü iFrame'den dolayı artacaktır ve bir çok sayfanız boşa çıkacaktır.

   İkinci bir derecelendirme ise;

   SWF'yi flash dosyası olarak indirip kendi sunucunuza yüklediğinizde "flash oyunlarının içerisinde link olsa dahi" sitenizden link çıkışı olmayacaktır. Doğal olarak olumsuz bir etkisi olmayacaktır. Sadece yayıncı sitenin reklamını yapmış olacaksınız.

   Oyun videolarını kendi YouTube kanalınıza yükleyebilirsiniz. Kendi sitenize destek olacak paylaşım olacağı için faydalı olacaktır.

  Cevapla

  Başka Sitelerde Barınan SWF Dosyalarının Oyun Siteme Zararı Olur mu? Sorusunu Cevapla