Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1933 Görüntülenme

Google news başvurumuz 4. kez reddedildi. Söylenen ne varsa güncellendi. Haber içerikleri Google'ın istediği yönde üretildi. Bunlara rağmen 4. kez reddedildi. Yaklaşık 3 senelik bir haber sitesi olması da bir dezavantaj ama bizden daha kötü durumda olan siteler dahil edilirken biz neden sürekli reddediliyoruz?

 • 1
 • 1
 • Google News Kayıt Koşulları Nelerdir? için Yanıtlar

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   1 Nisan 2020, 19:29

   1

   Google News, şüphesiz her site için olumlu bir etkendir. Google News kaydı olduğu için sitenizin kullanıcılar nezdinde imajı artar, index hızı çoğalır, Google News kaydı bulunduğu için yapılan haberlere güvenirlik oranı artar, daha fazla kişi tarafından ziyaret edilir ve bunun gibi siteniz için birçok olumlu etki sağlar.

   Peki, Google News kaydı yaparken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

   1-) Doğru ve ayrıntılı künye bilgileri: Sitenizde genel yayın yönetmeni, yazı işleri müdürü, hukuk danışmanı gibi bilgilerin bulunması gerekiyor.
   2-) Doğru iletişim bilgileri: Sitenizde adres, e-posta, telefon numarası gibi bilgilerin bulunması gerekiyor.
   3-) Orijinallik: Yayınladığınız ve yayınlayacağınız bütün haberlerin özgün içerik olması yani kopya içerik olmaması en önemli etkenlerden biridir.
   4-) Görsellik: Sitenizde kullanacağınız görsellerin de bir o kadar özgün ve haberler ile ilgili olması gerekiyor.

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   24 Mart 2020, 17:05

   1

   Google News kayıt süreci aslında oldukça uzun süren ve sancılı bir süreçtir. Her şey tamam, dediğiniz zamanlarda bile reddedilme maili alabilirsiniz.

   Google haberlerin en önemli kriterlerinden bahsetmek gerekirse; kesinlikle orijinal içerik ve özgünlüktür. Orijinal içerik; yayına aldığınız haber içeriklerinin kopya olmadığı, tamamıyla kendi ürettiğiniz haber içerikleridir. Google news kayıt süreci onaylanan haber sitelerinin hem orijinallik açısından hem de yenilik açısından önemli haberler yer almalıdır. Saydığım kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

   Dilerseniz Google News konusuyla alakalı Youtube'da yayına aldığımız "Google News Kaydı Nasıl Yapılır?" videosuna göz atabilirsiniz.

  Cevapla

  Google News Kayıt Koşulları Nelerdir? Sorusunu Cevapla