SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Farklı Domain Uzantılarının Seoya Etkisi

İsmail Sağdıç
İsmail Sağdıç
4 sene önce 1144 Görüntülenme

benim bir sorum olacaktı rekabet içinde olduğumuz iki domain var ikisininde ismi aynı ve ikiside jenerik domain fakat biri (com. Tr) uzantılı diğeri (com)uzantılı iki domainde Google’da seo yarışında hangisi birinci gelir şimdiden teşekkürler.

Farklı Domain Uzantılarının Seoya Etkisi için Yanıtlar

 • Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz 31 Mayıs 2021, 17:49

  Domainin eskisi kadar olmasa hala bir etkisi bulunmakta fakat sorunuzdaki durumda her iki domain de Türkiye’de herkesin bildiği ve coğrafi olarak da uygun uzantılar. Örneğin co.uk uzantısıyla Türkiye’den trafik almaya çalışmak mantıksız olacaktır fakat .com veya .com.tr uzantısı ile çok kolay bir şekilde alabilirsiniz. Bu sebepten bu iki uzantı arasında büyük bir fark olduğu söylenemez. Rakibinizi geçmek için içerik kalitenize ve sitenizin teknik alt yapısını mümkün olduğunca SEO uyumlu hale getirmenizi öneririm.

 • SEO Lanse
  Seo Lanse 17 Aralık 2017, 02:04

  Selam,

  Aşinalık konusunda hiyerarşi yapıda kendi güvenine göre sıraladın zaten 🙂 .com global şekliyle kabul görülen otoriter bir uzantı. Türkiye’deki .com.tr uzantısı ise aslında patent vb evraklar gerektiğinden biraz daha güven duyuluyor. Ancak bu durumu SEO’ya dökecek olursak eğer içerik ve kaliteli inşaadan ibarettir yarışın galibiyeti.

 • Mücahit Eren Onan
  Mücahit Eren Onan 16 Aralık 2017, 11:44

  1. Com
  2. Com.tr
  3. Gen.tr
  4. Net
  5.İnfo

Cevapla

Farklı Domain Uzantılarının Seoya Etkisi Sorusunu Cevapla

Farklı Domain Uzantılarının Seoya Etkisi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla