Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1311 Görüntülenme

Bir E-Ticaret sitesi kurmak istiyorum iş malzemeleri ile ilgili Google'da alıcı arattığı zaman çoğunlukla iş malzemesi, iş malzemeleri diye aratacağını düşünmekteyim yoğun olarak. Bende domain almak istiyorum fakat istediğim domainlerin .com adresleri dolu fakat kullanılmıyor Google'da çıkmıyor. Sizlere 3 sorum var.

1-) iş malzemesi ve iş malzemeleri kelimeleri için birebir aynımı olması lazım yoksa is-malzeme.com alsak daha mı avantajlı oluruz.

2-) (- tire)li domain almak zorunda kalıyorum bir sıkıntı olur mu iş malzemesi, iş malzemeleri için ismalzeme.com yerine is-malzeme.com almam daha mı iyi olacak.

3-) Son sorum 🙂 ben nasıl bir domain alayım çok kararsız kaldım iş malzemeleri, iş malzemesi kelimesine uygun hangi domaini alayım.,
İyi Çalışmalar.

 • 1
 • 1
 • Domain Kararsızlığı için Yanıtlar

   admin
   Admin

   4 Aralık 2014, 13:01

   1

   Merhaba Ali Haydar Bey,

   Öncelikle anahtar kelimenin domainde geçmesi önemlidir, ancak hayati bir mesele değildir. Eğer marka oluşturabilirim derseniz içerisinde anahtar kelime geçmeyen "Webtures" gibi bir isim üzerinden de hareket edebilirsiniz. Bu durumda da anahtar kelimelerinizle anasayfanız üzerinden değil oluşturacağınız alt sayfalar üzerinden hareket etmeniz gerekecektir.

   Ancak yine de anahtar kelimeye yer vermek isterseniz, ilk önerim marka tescili yaparak .com.tr domain almanız olacaktır. Bu sayede hem daha kurumsal bir havada ticaret yapacak hem de yerel SEO açısından daha başarılı olabileceksiniz.

   Domainlerde tire kullanımıyla ilgili https://www.seohocasi.com/domainde-tire-kullanmanin-seo-acisindan-etkisi/ yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilir ve buna göre tercihte bulunabilirsiniz.

  Cevapla

  Domain Kararsızlığı Sorusunu Cevapla