KAAN GÜLTEN

Kaan Gülten (d. 1985) internet girişimcisi, mentor. Gülten Webtures şirketinin kurucusu ve SEO uzmanıdır. 

2003 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık Sigortacılık Yüksekokulu Aktüerya Bölümünü kazandı. Üniversite eğitimine başladığı yıllarda AutoCad programına katılmıştır. Katıldığı kursta gösterdiği başarıdan ötürü eğitimci olarak devam etmiştir. Başarısoft, Mimtek, İzometrik, Netron ve Akademytech gibi önemli kurslardan eğitmenlik teklifleri almış ve bu kurslarda da eğitim vermiştir. Yaklaşık 7 sene boyunca farklı eğitim kurumlarında çizim eğitimleri verdi daha sonra Autocad hocası internet sitesini kurarak bilgilerini daha geniş kitleye duyurmaya çalıştı. Rakip firmalar ile girdiği rekabet sonucu arama motoru optimizasyonunda arananlarda ilk sırada yer almayı başardı. 2007 yılında başladığı SEO çalışmalarını 2009 yılında Seohocasi.com web sitesini kurarak başarısını taçlandırdı.

Kaan Gülten Kimdir

Seo çalışmalarıyla zirvede olan Gülten 2011 yılında ‘’Uzmanından Seo’’ adlı kitabının çıktığını web sitesinden duyurur. Kitap beklenilenden fazla ilgi görür 58.000 satışa ulaşarak rekor kırar ve çıktıktan 2 ay sonra ilk baskı tükenir. Sektörün ve yayınevinin en çok satan kitabı unvanını almıştır. İlk kitabının gördüğü büyük ilginin sonucunda ikinci kitabı olan ‘’Sorularla Seo’’ isimli kitabı 2012 yılında raflardaki yerini almıştır, bu kitapta satış rekoru kırarak 24. Baskıya kadar ulaştı. Şu an kitabın yeni baskısı bulunmamaktadır. İkinci el kitap satış sayfalarından temin edilebilmektedir. 7 Haziran 2011 tarihinde Webtures isimli şirketi 30m2 tek oda ofiste hizmet vermeye başladı. Kendi başına kurduğu şirket ilk ayın sonunda 4 ekip arkadaşı ile beraber hızla ilerledi. Bir yılın sonunda tek oda ofiste başladığı girişime dubleks bir ofise geçerek devam etti. 2014 yılında SEO hizmetleri için ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sertifikası alınmıştır.

2015 yılında artan yurtdışı taleplerini karşılamak adına İrlanda’da ilk şubesini açmıştır. Aynı sene içinde profesyonel olarak yürüttüğü işleri için 444 4 915 numarasıyla çağrı merkezi desteği salamaya başladı. Kaan Gülten, 2016 yılında Webtures Mobile projesini hayata geçirerek, sosyal medya üzerinden takipçilerine hediye ürünler dağıtmıştır. Webtures ile 2017 yılında startını verdiği Dijital Melek Yatırımcılık programını başlatmıştır. 2018 yılında Webtures Akademi Seotudy hizmetini başlatarak piyasadaki uzman açığını kapatmayı hedeflemiştir.
Dijital Dünya’da özgün projeleriyle dikkat çekmeyi başaran Gülten, girişimci olarak başladığı serüvenine kurumsal bir şirketin CEO’su olarak devam etmektedir. Webtures sadece bir kaç yıl içinde bir girişimci ile başlanılan ve 35 kişiye kadar büyütülen bir girişimdir. Kaan Gülten’in 7000 TL’ye kurduğu şirket şu an 10 milyon dolar değerlemeye ulaşmıştır.

WEBTURES ŞİRKET GELİŞİMİ

2011

Webtures Ofis 1 30m2

2012

Webtures Ofis 2 Dubleks

2014

Vizyon Kartal Plaza Webtures Ofis3

2016 - 2019

Vizyon Kartal Plaza 400m2’lik Ofis

2016

Webtures Mobile / SEO Studio App

2016

Dijital Melek Yatırımcılık

2018

Webtures Akademi SEOtudy hizmeti

Kaan Gülten Kariyeri

Haziran 2011 – Halen

CEO Webtures A.Ş.

Ocak 2018 – Halen

Marsus , Investor

Eylül 2016

Halen Mentor,
İTÜ ÇEKİRDEK

Ağustos 2017 – Halen

Mentor, Sabanci Univerdity SUCOOL for Tech Startups

KAAN GÜLTEN’İN KİTAPLARI

sorularla-seo

SORULARLA SEO

Kitap Webtures yayınlarından çıkmıştır. SEO adına geçici değil kalıcı hizmetler verebilmek ve neden sonuç ilişkisi kurarak adım adım süreci uygulatmak kitabın amaçlarındandır. Bu sektörde aktif olarak hizmet verenlerin sıklıkla karşılaştığı sorunlara çözumler sunan kitap ta SEO hakkında binlerce gelişmiş ve doygun bilgiye ulaşılıyor.

UZMANINDAN SEO

SEO Uzmanından öğrenilir. Türkiye’de arama motorlarına SEO yazınca ilk sırada çıkan seohocasi.com’un geliştiricisi ve kurucusu Kaan Gülten’in kendine özgü sade ve anlaşılır üslubu ile kaleme
aldığı bu kitapla beraber hiç bilinmeyen SEO teknikleri gün yüzüne çıkıyor. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Ve bu kitapla beraber bu bilgileri resimli anlatımla kolay yoldan öğrenebilirsiniz.

Kaan Gülten yazdığı bu kitaplarla Seo’yu öğretmeyi ve geliştirmeyi kapsamlı bir biçimde anlatmıştır. Anlatımını görsellerle desteklerken amacı Seo alanında en çok yaşanan sorunlara ışık tutabilmektir.

Kaan Gülten Kimdir?

KAYNAKÇA

Kaan Gülten Sosyal Medya Hesapları