Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1289 Görüntülenme

Biz normal hosting kullanıyorduk ancak yetmediği için sanal sunucu aldık. Yaklaşık 40 site 1 ayda taşıdık bu arada arar ara sitelerde kapanma söz konusuydu. Taşımadan önce SEO çalışması yapıyorduk sıralarda bayağı iyi sonuç aldık. Sanal sunucuya geçince 1 hafta sonra hemen hemen tüm kelimelerde bayağı bir gerileme söz konusu oldu.

Ne yapmam lazım yada böyle durumlarda neye dikkat etmeliyim?

 • 1
 • 1
 • Sunucu Taşıdıktan Sonra Kelimelerim Geriledi Nedendir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   30 Ekim 2014, 20:22

   1

   Sunucu değişikliğiyle ilgili öncelikle ön bilgi verelim. Siteniz var olan IP adresinde stabil olarak dururken Google siteniz için o IP adresini kayıt altına alır ve hızlı ulaşım için bu bağlantıyı kullanır. Eğer siteniz var olan IP adresini değiştirmişse ulaşımı da açıkçası daha güç olacaktır.

   Bu durum geçicidir ve sıralamalarda düşüş yaşamanız normaldir. Sorunu da zamanla siteniz atlatacaktır. Bu konuda sanal sunucuya geçiş yaptığınızda mümkün mertebe büyük projelerde tekil IP kullanmalı ve çalışma hedeflerinizi de tekil IP üzerinden yapmalısınız.

   Siteniz belli bir süre sonra eski sıralamalarının yakınına gelecektir ve sitenizdeki dalgalanma IP adresleri yerine oturana kadar sürecektir.

  Cevapla

  Sunucu Taşıdıktan Sonra Kelimelerim Geriledi Nedendir? Sorusunu Cevapla