Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  642 Görüntülenme

site hızımı çeşitli eklentiler ve ufak kod düzenlemeleriyle bayağı yükselttim. Pagespeed insights skorunu hem mobil hem de masaüstü kategorisinde 90'ın üzerine çıkardım. Hedeflediğim anahtar kelimede ilk sayfaya giren tüm sitelerin pagespeed skoru benimkinden düşük olmasına rağmen onları geçemiyorum. Pagespeed tek başına bir kriter midir?

 • 1
 • 1
 • Site Hızı Gerçekten Önemli Mi? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   20 Nisan 2021, 17:30

   1

   Merhaba,
   SEO çok geniş kapsamlı bir kavramdır. SEO puanınızı ve arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyecek birçok neden bulunmaktadır. Site hızı, bu faktörlerin başında gelmektedir. Bu unsurlardan birini yerine getirmek, diğerleri eksik bırakıldığı sürece tek başına maalesef yeterli olmayacaktır.

   Bu konuda bir tool(araç) yardımıyla web sitenizi taratıp, eksikliklerini çıkarmanızı tavsiye ederim. Muhtemelen bu hatalardan dolayı rakip sitelerin önüne geçememektesiniz.
   Aynı zamanda içeriklerinizin özgün olması, yeterli uzunlukta olması, güncel olması, sitenin doğru kategorilendirilmiş olması gibi birçok unsur sıralamanızı etkileyecektir.

   Hataları optimize edip, sitenizi düzenli olarak araçlarla analiz etmeniz halinde sıralamalarınızda olumlu yönde farklılıklar yaşanacaktır.

  Cevapla

  Site Hızı Gerçekten Önemli Mi? Sorusunu Cevapla