SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

SEO için Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 1300 Görüntülenme

WordPress kullanıyorum kalcı bağlantım asd.com/yazıismi, asd.com/kategori/yazıismi, asd.com/index.php/yazıismi hangisi olmalı yada bunlar dışında hangisi olmalı en çok ziyaretçiyi hangisi kazandırır aramalarda hangisi ile daha üstte çıkarım?

asd.com/index.php/yazıismi şeklinde olan bir site gördüm diğer sitelerle aynı yazıyı yazmış pes 2016 sistem gereksinimlerini yazmış 1. 2. sırda çıkıyor index.php avantajmı

SEO için Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 30 Haziran 2015, 10:54

  Merhaba Mehmet Bey,

  URL’de anahtar kelimelerinizin yer alması fayda sağlayacaktır fakat kategori altı kategori ürününü sergilemek için uzun URL kullanmak yerine var olan URL yapısını bozmadan Breadcrumbs kullanabilirsiniz. Yani SERP’te (arama sonuçlarında) hem daha kurallı görünmesine hem de daha kolay ziyaretçilerinizin ulaşmasına fayda sağlayacaktır.

  Anahtar kelime URL ne kadar yakın ve yalın olursa o kadar etkili olacaktır. ornekdomain.com/anahtar-kelime en sağlıklı URL yapısıdır.
  Sitenizin link uyum kontrolünü https://www.seohocasi.com/seo-analiz/ bu araç ile sorgulayabilirsiniz.

  Anahtar kelimenizin yükselmesinde URL yapısı önemlidir ancak bu sadece kriterlerden bir tanesidir. Site içi SEO hataları kusursuz ve kaliteli bir backlink yapısına sahip ise sizin sitenizin önünde yer alabilir.

Cevapla

SEO için Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla

SEO için Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Olmalıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla