Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 yıl önce  |  1640 Görüntülenme

Çalışma alanınız ile direkt alakalı değil ancak, SEOhocasi'nı ilgiyle takip eden ve alanında güvenilir bir ekip olarak görmemden dolayı size SEO hosting konusunda, kafama takılan birkaç soru sormak istedim. Zira en sağlam cevabı sizden alacağımı düşünüyorum.

Bir SEO hosting firmasından SEOhocasi.com'daki SEO hosting ile alakalı bir yazıyı okuyarak SEO hosting aldım. Aldığım pakette; 5 adet hesap açabilme, 5 C Class Ip adresi gibi bilgiler var. Aylık kdv dahil 35 TL'ye. Paketi aldıktan sonra müşteri temsilcisi arkadaşa sorduğumda, aldığım paket kapsamında aynı c-class üzerinde farklı IP'ler ile maksimum 40 kadar sitenin olabileceğini söylediler. Yani başkasına ait 40 site. SEO hostingte anladığım kadarı ile bu olmaması gereken bir şey değil mi? Zaten amaç paylaşımlı IP'lerden uzak olmak değil mi? Her sitem için aylık +10 tl ödediğimde ise, özel IP adresleri sağlayabileceklerini, böylelikle sitemin bulunduğu İP adresinde kendi diğer sitelerim dahil başka sitelerin bulunmayacağını söyledikler.

Kısacası aldığım pakette 5 c-class IP adresi dediği halde, paketimin oılduğu grupta bana ait olmayan 40 sitenin olması normal mi? Ve neden özel IP adı altında farklı bir IP satıyorlar. Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler. Ayrıca birkaç yıl önce almış olduğum SEO e-kitabının yararları olduğu için ayrı olarak teşekkür ederim. (Sanırım sizden almıştım).. .

  • 1
  • 1