Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1483 Görüntülenme

Htaccess dosyası ile SEO için 301 yönlendirmesi yaparken (linklerin SEO'ya uyumlu ve domaine yakın olması için.) htacess dosyasında sadece URLnin yapısını değiştirmek yeterli olur mu? Yoksa taşıyacağımız linkin kaldırılıp oluşturulan yeni sayfaya htaccess üzerinden mi yönlendirme yapılmalı? Yani halihazırdaki www.ornekdomain.com/kategori/aaa.php sayfasını htaccess üzerinden www.ornekdomain.com/aaa yapsam bu SEO'ya uygun mudur? Yani sayfanın adını değiştiriyorum değil mi? Dosyalarla oynamama gerek yoktur inşallah 🙂

 • 1
 • 1
 • Oluşturacağım URL'nin SEO ya Uygun Olması İçin Ne Yapmalıyım? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   14 Temmuz 2015, 06:26

   1

   Merhabalar Emrah Bey;

   Sorunuza sondan başlayalım. Bir sitenin URL yapısı ne kadar kök dizine yakın olursa SEO açısından son derece faydalıdır. Ayrıca uzantısız bir link yapısı oldukça sağlıklı olacaktır. Bu durumda ornekdomain.com/kategori/aaa.php yerine ornekdomain.com/aaa şeklinde yapmanız doğru bir URL yapısı olacaktır.

   Bu şekilde oluşturduğunuz sayfalar var ise URL'leri yukarıdaki yapıya göre ayarladığınız zaman eski sayfayı yeni URL ye 301 yönlendirmesi yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda eski sayfanın yeni sayfaya 301 yönlendirmesi yapılması, eski sayfanın SEO gücünü doğrudan bu sayfaya aktarmak için en mantıklı yöntem olmaktadır.

  Cevapla

  Oluşturacağım URL'nin SEO ya Uygun Olması İçin Ne Yapmalıyım? Sorusunu Cevapla