SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Oluşturacağım URL’nin SEO ya Uygun Olması İçin Ne Yapmalıyım?

0
Emrah Diler
Emrah Diler
URL Uzantısı 4 sene önce 787 Görüntülenme

Htaccess dosyası ile SEO için 301 yönlendirmesi yaparken (linklerin SEOya uyumlu ve domaine yakın olması için.) htacess dosyasında sadece urlnin yapısını değiştirmek yeterli olur mu? Yoksa taşıyacağımız linkin kaldırılıp oluşturulan yeni sayfaya htaccess üzerinden mi yönlendirme yapılmalı? Yani halihazırdaki www.siteadi.com/kategori/aaa.php sayfasını htaccess üzerinden www.siteadi.com/aaa yapsam bu SEOya uygun mudur? Yani sayfanın adını değiştiriyorum değil mi? Dosyalarla oynamama gerek yoktur inşallah 🙂

Oluşturacağım URL’nin SEO ya Uygun Olması İçin Ne Yapmalıyım? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 14 Temmuz 2015, 06:26

  Merhabalar Emrah Bey;

  Sorunuza sondan başlayalım. Bir sitenin url yapısı ne kadar kök dizine yakın olursa SEO açısından son derece faydalıdır. Ayrıca uzantısız bir link yapısı oldukça sağlıklı olacaktır. Bu durumda siteisminiz.com/kategori/aaa.php yerine siteisminiz.com/aaa şeklinde yapmanız doğru bir url yapısı olacaktır.

  Bu şekilde oluşturduğunuz sayfalar var ise urlleri yukarıdaki yapıya göre ayarladığınız zaman eski sayfayı yeni url ye 301 yönlendirmesi yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda eski sayfanın yeni sayfaya 301 yönlendirmesi yapılması, eski sayfanın SEO gücünü doğrudan bu sayfaya aktarmak için en mantıklı yöntem olmaktadır.

Cevapla

Oluşturacağım URL’nin SEO ya Uygun Olması İçin Ne Yapmalıyım? Sorusunu Cevapla

Oluşturacağım URL’nin SEO ya Uygun Olması İçin Ne Yapmalıyım? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla