Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1229 Görüntülenme

Yeni Yaptıracağımız Uluslararası Emlak Sitesi:

1. Kategorilendirme sistemimiz

http://ornekdomain.com/alanya/apartment-for-sale-in-tosmur-88

Şeklinde mi Olmalı yoksa

http://ornekdomain.com/property-in-alanya/apartment-for-sale-in-tosmur-88

Şeklinde daha açıklayıcı mı Olmalı

2. properties de zaten domainde geçiyor fakat

lütfen domaine dikkat edin ne sitesi olduğumuz anlaşılıyor fakat

properties = gayrimenkuller

property = gayrimenkul

bu iki kelimeyi de linkte ve metalarda geçirmek istiyoruz Google belki ikisini aynı kelime olarak görmüyordur diye bu doğru bir yaklaşım mı?

 • 1
 • 1
 • Kategori linki nasıl olmalı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   11 Nisan 2014, 11:25

   1

   Merhaba Sinan bey,

   Bir kelimenin türevlerini Google algılamışsa türevlerini farklı anahtar kelimeler olarak düşünüp tekrar kullanmak siteye zarar verebilecektir. Google üzerinde yaptığım aramada property kelimesinin eşdeğeri nitelikte properties kelimesini de algılamakta ve sonuçlarda kalın olarak göstermektedir. Bu durumda kullanmasanız da "property in alanya" veya "alanya property" gibi kelimelerde Google domainde kelime üzerinden tanımlama yapacaktır. Ancak doğrudan bu iki anahtar kelime ile ilgili bir sayfa olduğu izlenimi vermek için kullanmak ekstra bir avantaj getirir. Çünkü / slaş kullanımı sonrasında ayrı sayfa veya klasör başlangıcı olduğu için domaindeki anahtar kelime doğrudan sayfa veya kategorideki içeriğin anahtar kelimesi anlamına gelmeyecektir. Dolaylı yoldan etkiler ancak doğrudan değil. Bu sebeple kategori ve yazılara özel anahtar kelime tanımlaması da önemlidir.

   Google'ın kelimeleri hangi kriterlere göre benzer tanımladığı ve bunların nasıl tespit edilip kullanılacağına ilişkin en ayrıntılı anlatımı Sorularla SEO kitabımızda 62. soruya yanıt olarak bulabilirsiniz.

  Cevapla

  Kategori linki nasıl olmalı? Sorusunu Cevapla