Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1194 Görüntülenme

Benim 2 adet sitem vardı ve her ikisi de hosting sürem dolduğu için kapandı ve sonrasında yeni hosting satın aldım ve sitelerimi aynı adreste bir kez daha açtım. Google Search Console'dan URL kaldır ile bütün URL'eri kaldırdım ve şimdi bütün yazılarımı tekrar ekliyorum aynı URL adresleri ile ancak her 2 siteme de eklediğim yazılarımın URL adresleri eskisi gibi olmuyor.mesela Google'da site:ornekdomain.com diye arattığımda:

eski hali = www.webtures.com/sitem (istediğim yazı URL'si)

yeni hali = www.webtures.com/?author=1 veya www.webtures.com/?cat=1
www.webtures.com/?m=201407, www.webtures.com/ornek-sayfa/

gibi alakasız URL uzantıları oluşuyor ve hiçbiri makalelerim ile uyumlu bir URL olmuyor. Kalıcı bağlantı ayarlarını ve her şeyi yapım fakat bu sorunu bir türlü düzeltemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • 1
 • 1
 • Kalıcı Bağlantılar ve Uzantı Sorunu için Yanıtlar

   admin
   Admin

   21 Temmuz 2014, 10:31

   1

   Kalıcı bağlantılar sisteminizin tamamen yapısını düzenleyen ve bu düzenlemede de sitenize doğru bir yapı oluşturmanızı sağlayan içeriklerdir.

   Bu içeriklerle de sitenize doğru bir çalışma ve ileriye dönük yapı oluşturabilirsiniz. Bahsettiğiniz sorun tamamen kalıcı bağlantı sorunudur. SEF link oluşturmanıza fayda sağlayan kalıcı bağlantıları doğru bir şekilde yönlendirmeniz çok daha doğru ve sağlıklı bir çalışma olacaktır.

   Bu tür durumu ayarlar sekmesi içerisindeki "Kalıcı Bağlantılar" ayarlarına girerek,
   [html]/%postname[/html]
   olarak değiştirebilirsiniz. Bu değişikliklerden sonra da sitenizin durumu istediğiniz düzeye gelecektir.

  Cevapla

  Kalıcı Bağlantılar ve Uzantı Sorunu Sorusunu Cevapla