Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1689 Görüntülenme

Merhabalar hocam; bir kaç sorum olacak
1- E-Ticaret sitemizin domainin barındığı ip'yi kontrol ettiğimde 60 adet'ten fazla sitenin aynı IP üzerinde olduğunu gördüm bunun değişikliğini talep edersem yani özel IP istersem ve değiştirirsem sonucu ne olur?

2- E-Ticaret sitemin blogunda yada haberlerinde bir görsel yada site içi link kullandığımda ilk zamanlarda /image/kategori/urun/urun.png olarak eklemişiz. Yazı içerisindeki açıklamada aynı şekilde diğer bir habere yada ürüne link verdiğimizde /ayakkabilar/adidas-ug-40 bu şekilde URL yapısını site içerinde kullanırken

/ayakkabilar/adidas-ug-40
/image/kategori/urun/urun.png şeklinde kullanmamız dahamı iyi olacaktır. Cvp için teşekkürler...

 • 1
 • 1
 • IP Değişikliği Siteye Zarar Verir Mi? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   26 Ocak 2015, 23:32

   1

   Siteniz paylaşımlı IP sunucularda barınıyor. Bir IP adresinde birden fazla alan adı varsa doğal olarak o IP adresinin paylaşımlı olduğu anlamına gelmektedir. Eğer sitenizde IP değişikliği söz konusuysa ve değiştirmek istiyorsanız, tekil olarak kalacaksanız kabul edebilirsiniz. IP değişikliğinden de doğal olarak siteniz kısa süreli dalgalanmaya girecektir.

   İkinci konuda da ürün görsellerine ürünle birebir eşleşen isimleri kullanabilirsiniz. Örnek olarak ürününüz Adidas superga olduğunu var sayarsak görsele de "adidas-superga-mavi" gibi isim verebilirsiniz.

  Cevapla

  IP Değişikliği Siteye Zarar Verir Mi? Sorusunu Cevapla