SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

htaccess’in SEO da önemi Nedir ?

0
Demirkan
Demirkan
Sunucu Kaynaklı SEO 4 sene önce 523 Görüntülenme

Merhaba hocam benim 500 tane 404 sayfam oluştu. Alt yapı değişikliğinden dolayı bunların hepsi 404 yönlenmiş ve şuan 404 hiç biri sırada değil doğal olarak. Ben bunları anasayfaya yönlendireyim mi ? Kalsa zararı olur mu

Sitem Opencart

www’suz ve www’lu açılıyor bunun www.süz açılınca www. olana yönlendirmesini sağlarım ?

htaccess’in SEO da önemi Nedir ? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 11 Temmuz 2015, 14:04

  Merhabalar,

  404 sayfalarınızı Webmaster Tools’daki Tarama bölümü altında bulunan Tarama hataları kısmından url düzeltildi diyerek kaldırabilirsiniz, Eğer bu 404 veren sayfalarınız herhangi bir yerden backlink alıyorsa, sosyal medya üzerinden bu sayfaları daha önce paylaşmışsanız bu linklerinizi 301 ile fırsat kategorisine yada ilgili sayfalara yönlendirebilirsiniz. Hepsini anasayfa yerine ilgili sayfalara yönlendirmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Fakat hepsini anasayfaya yönlendirseniz de herhangi bir zararı olmaz.

  Htaccess üzerrinden 301 yönlendirmesi yaparak www’suz sayfalarınızı www’lu sayfalara yönlendirebilirsiniz. Fakat bu yönlendirmeyi yapmadan önce site:domain.com sorgusu ile hangi tür indekslerinizin fazla olduğunu tespit edip ona göre yönlendirme yapmanız gerekmektedir.

Cevapla

htaccess’in SEO da önemi Nedir ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla