Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1202 Görüntülenme

Mevcut hosting paketim üzerine yeni bir paravan blog kuracağım. Hosting firmasından bu konuda bilgi istediğimde çok bilgilerinin olmadıklarını söylediler ancak farklı IP olarak Dedicated IP satın almamın yeterli olacağını bu sayede sitelerimin farklı ip'lerde barınacağını söylediler. Ben de size danışmadan emin olamadım, Dedicated IP satın almak paravan blogdan verim almak için doğru bir yöntem midir yani hep söylediğiniz farklı ip'lerde olacak durumu bu şekilde çözülür mü? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Dedicated Ip ile Verim Alınır mı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   8 Haziran 2015, 14:20

   1

   Dedicated IP size özel olarak tahsis edilen ip'dir. Ve diğer web siteleriniz bu IP üzerine kurulur. Yani hostingin içinde açacağınız yeni web siteleri yeni bir IP numarasına sahip olmazlar. Dedicated IP ile paravan blog kurarsanız bu kurmuş olduğunuz blog size fayda sağlamayacaktır. Paravan blog kurarken bu bloğun referans olacağı web sitesi ile farklı bir ip'de ( farklı bir hosting paketi alınabilir ) ve farklı whois bilgilerine sahip olması gerekmektedir. Yani web siteniz farklı bir IP üzerinde yayınlanıyor fakat whois bilgileri size aitse bu durumda yine bir çelişme olacak ve tam bir verim alamayacaksınız.

   Dedicated IP satın almak yerine yeni bir hosting satın almanız daha mantıklı bir çözüm olacaktır. Eğer hosting firmasının size vereceği Dedicated IP ile her web siteniz farklı bir IP adresine sahip olacak ise Dedicated IP satın alabilirsiniz.

  Cevapla

  Dedicated Ip ile Verim Alınır mı? Sorusunu Cevapla