Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1801 Görüntülenme

CloudFlare sorusunda yardımınız gerek.
CloudFlare-ye sitelerimi yöneltsem, SEO ile bağlı bir sıkıntı olmaz mı? CloudFlare bildiğim kadar real olmayan üyeleri engelliyor.
Şimdi engelleme işlemi arama robotları içinde geçerlidir mi?
Yani benim sitemde buna göre indexleme sıklığı azalabiler mi?
Diğer sorum, CloudFlare ile site hakkında olan bilgiler gizli kalır?
İp adresler dinamik olarak değişir? Yoksa esas sunucunun IP adesleri olur? Ben anladığım kadar IP adresler dinamik olarak değişir. Hangi ülkeden giriş yapılırsa, IP'ler de oranı gösteriyor.
Lütfen benim sorularıma ilgili cevap verin. Tesekkurler!

 • 1
 • 1
 • CloudFlare sitesi hakkinda bilgi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   6 Ocak 2015, 09:57

   1

   Merhaba Elman Bey,

   Cloudflare'e sitenizi yönlendirmeniz halinde SEO ile ilgili bir sıkıntı oluşturmayacaktır. Real olmayan üyeleri engellemektedir, ancak bazı durumlarda aşırı istek de bulunan real ziyaretçileri de engelleyebilir veya sizin yönetim panelinden tanımlayacağnız IP aralıklarına göre de engelleme yapabilmektedir.

   Engelleme işlemi arama motoru botları için geçerli değildir. Zaten panel aracılığıyla engellenen ziyaretçi ve botları görüntüleyebilirsiniz, manuel olarak hatalı bir engelleme yapmadığınız sürece bu konuda bir sıkıntı olmayacaktır.

   İndexleme sıklığıyla ilgili bir sorun oluşturmaz. Sadece Cache üzerinden uzun süreli bir yayın yapılırsa, yeni içeriklerinizin anlık görüntülenmesi gecikebilir ve buna bağlı olarak indexleme de gecikmeler yaşanabilir.

   Cloudflare'in asıl amacı IP ve nameserver odaklı saldırıları engellemektir. Dolayısıyla bu bilgiler gizli kalacaktır ancak whois bilgileri veya siteniz üzerinden erişilebilecek olan iletişim bilgilerinizle ilgili bir gizlilik sağlamamaktadır.

   Sunucunuzla ilgili namserver yönlendirmesini Cloudflare'in kurulum esnasında size verdiği adresler olarak güncellemeniz gerekir. Kurulum tamamlandıktan sonra sitenize giren ziyaretçilerin IP adresleri cloudflare paneli ile takip edilemektedir. Bunların dışında IP değişikliği söz konusu değildir.

  Cevapla

  CloudFlare sitesi hakkinda bilgi Sorusunu Cevapla