Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1277 Görüntülenme

Örnek olarak sitemde SEO kategorisinde SEO teknikleri diye bir yazı yazıyorum. Ve WordPress bir sitede yazıyorum bunu. Link yapısı ise ornekdomain.com/seo-teknikleri şeklinde fakat bu Google arama sonuçlarında ornekdomain.com/SEO olarak gözüküyor bunu nasıl düzeltebiliriz yada bu bir sorunmudur?

 • 1
 • 1
 • Arama Sonuçlarındaki Link Yapısı için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   26 Nisan 2021, 12:47

   1

   Merhaba,

   Bahsettiğiniz link için canonical etiketi kullanılmış olabilir.
   Canonical etiketi kullanmak, birden çok URL'de görünen aynı veya "yinelenen" içeriğin neden olduğu sorunları önler. Biraz daha özetlersek, canonical etiketi, arama motorlarına, arama sonuçlarında görünmesini istediğiniz URL'nin hangi versiyonunu kullanmak istediğinizi söyler.

   Bu durumu ortadan kaldırmak istiyorsanız, canonical etiketini ilgili bağlantıdan kaldırmayı deneyebilirsiniz.

   admin
   Admin

   23 Ocak 2015, 13:56

   1

   Merhaba Resul Bey,

   Öncelikle sitenizde /SEO isminde bir alt sayfa oluşturulmadan o sayfanın görünüyor olmasının tek nedeni olabilir o da /seo-teknikleri sayfasının canonical URLsi /SEO olarak tanımlanmıştır. Eğer ilk belirttiğim gibi /SEO isminde de zaten bir sayfanız varsa ve SEO teknikleri aramasında bu sayfa çıkıyorsa, bu sayfanın Google nezdinde daha değerli bir sayfa olmasından kaynaklanan bir durumdur. /seo-teknikleri sayfasına yapacağınız SEO çalışmaları ile üst sıralarda bu sayfanın yer alması sağlanacaktır.

  Cevapla

  Arama Sonuçlarındaki Link Yapısı Sorusunu Cevapla