SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

A Class IP SEO Açısından Çok Fayda Eder Mi?

1
Omer Girikli
Omer Girikli
Sunucu Kaynaklı SEO 5 sene önce 765 Görüntülenme

Merhaba,

Sektörde kurumsal sitemiz kelimelerinde iyi sıralarda. Ana kelimede birinci sırada 3 aylık site ancak backlinkler ile çıkarılmış. Backlinkler silindi şuan. Sorum şu sitenin konumu korumak için gerekli işlemleri yaptık az sayıda backlink ile destekledik yeter mi bilmiyorum. Şuan A Class IP Server’a taşısak siteyi bir yararı olur mu acaba veya başka önerileriniz var mı?

A Class IP SEO Açısından Çok Fayda Eder Mi? için Yanıtlar

 • admin
  1
  Admin 23 Şubat 2015, 21:11

  Merhabalar,

  Öncelikle A Class IP konusunda bilgi verelim. IP blokları numerik olarak kendini maddi sıraya göre sıralayan, bağlı olduğu site yada server’a destek sağlayan bir yapıdır. SEO için etkilidir lakin bu tür işlemlerde sadece IP alarak SEO’dan etki beklemek kesinlikle doğru olmayacaktır. Ayrıca IP adresinizi değiştirmeniz Google tarafından da hoş karşılanmayabilir ve anahtar kelimelerinizde bariz bir dalgalanma yaşayabilirsiniz.

  Bu değişim süreklilik arz ettiğinde faydası muhakkak olacaktır fakat bu işlemi iyice düşünüp 1 kerede karar vermelisiniz. Ayrıca sitenizde yerinizi sabitlemek ve düşmemek için prestijli sitelerden backlink alabilir ve sitenizin genel kalitesini hiç düşürme konusunda riske atmadan yapabilirsiniz.

Cevapla

A Class IP SEO Açısından Çok Fayda Eder Mi? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla