SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

A Class IP SEO Açısından Çok Fayda Eder Mi?

Omer Girikli
Omer Girikli
Sunucu Kaynaklı SEO 3 sene önce 58 Görüntülenme

Merhaba,

Sektörde kurumsal sitemiz kelimelerinde iyi sıralarda. Ana kelimede birinci sırada 3 aylık site ancak backlinkler ile çıkarılmış. Backlinkler silindi şuan. Sorum şu sitenin konumu korumak için gerekli işlemleri yaptık az sayıda backlink ile destekledik yeter mi bilmiyorum. Şuan A Class IP Server’a taşısak siteyi bir yararı olur mu acaba veya başka önerileriniz var mı?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

A Class IP SEO Açısından Çok Fayda Eder Mi? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • admin
    Admin 23 Şubat 2015, 21:11

    Merhabalar,

    Öncelikle A Class IP konusunda bilgi verelim. IP blokları numerik olarak kendini maddi sıraya göre sıralayan, bağlı olduğu site yada server’a destek sağlayan bir yapıdır. SEO için etkilidir lakin bu tür işlemlerde sadece IP alarak SEO’dan etki beklemek kesinlikle doğru olmayacaktır. Ayrıca IP adresinizi değiştirmeniz Google tarafından da hoş karşılanmayabilir ve anahtar kelimelerinizde bariz bir dalgalanma yaşayabilirsiniz.

    Bu değişim süreklilik arz ettiğinde faydası muhakkak olacaktır fakat bu işlemi iyice düşünüp 1 kerede karar vermelisiniz. Ayrıca sitenizde yerinizi sabitlemek ve düşmemek için prestijli sitelerden backlink alabilir ve sitenizin genel kalitesini hiç düşürme konusunda riske atmadan yapabilirsiniz.

A Class IP SEO Açısından Çok Fayda Eder Mi? Sorusunu Cevapla

X