Youtube Reklamları

İşletmeniz için, sizler için en iyi Youtube reklamları hizmetini sunmaktayız.

Youtube’un popüler kültürde artan önemi, sadece sevimli kedi yavrusu videolarını paylaşmanın bir yolundan çok daha fazlasını sunabileceğini bizlere gösterdi. Çevrimiçi reklamcılıkla büyük kitlelere erişme için oldukça etkili bir yer haline geldi.

Youtube Reklamları
Youtube Reklamları 1

Sizin için en iyi Youtube Reklam Hizmetleri ve Youtube Reklam Uzmanı

Youtube, yeni dünyaya atılan müzisyenlerin ve sanatçıların ilk büyük molalarını gerçekleştirdikleri mekan haline geldi. Bilindiği üzere Justin Bieber ilk olarak Youtube’da keşfedildi ve sonrasında da PSY’nin Gangnam Style şarkısı tüm zamanların en viral videosu haline geldi. Bu öylesine söylenmiş bir şey değil, “Gangnam Style” neredeye 1 milyar görüntülemeye ulaştı ve bu Youtube reklam gelirine eşit olabilir.

Sizler için en iyi Youtube Reklam Ajansı

Youtube’un reklam potansiyeli plak endüstrisinin kendisi kadar büyük, bu nedenle PSY Google’ın Eric Schmidt’iyle buluşmaya davet ediliyor. Bu viral videolar sadece sansasyonel heves değil, aynı zamanda büyük reklam parasıdır.

Youtube Görüntülü Reklamları

Bu görüntülü reklamlar, diğer videoların yanında görüntülenir ve uzmanlar, belirli anahtar kelimeleri hedefleyebilmemiz için bu reklamların ağını Youtube Arama ile sınırlandırmanızı önerir.

Youtube Video Reklamları

Bu yer paylaşımlı reklamlar, temel olarak Youtube’da yayınlanan videoların alt düzeyinde görünür.

Youtube Atlanamayan Reklamlar

Bu reklamlar aynı zamanda yayın içi reklamlara çok benzer. Bu reklamları görüntüleyenler tarafından atlanamaz ve dolayısıyla yukarıda belirtilenlerden farklıdır. Genellikle, yaklaşık 15 saniye veya daha uzun süre görünürler.

Youtube Gerçek Görüntüleme Reklamları

Youtube’da yayınlanan videoların öncesinde veya sırasında, bu reklamlar genellikle yayın içi reklamlar olarak görünür.

Youtube Sponsorlu Kartları

Bu tür reklamlar videoların içinde de sitenin içinde de görünmez.

Youtube Reklamcılığı Hizmetinin Avantajları

Her ay ziyaretçilerin 6 milyar saatin üzerinde video izlediği Youtube’a 1 milyardan fazla benzersiz ziyaret var. Mevcut tüm pazarlama kanallarından Youtube, nüfusun en büyük yüzdesine ulaşma potansiyeline sahiptir.

Hedefleme

Youtube’un genel erişimi kesinlikle inanılmaz olsa da, hedef kitlenizdeki kişilere “ulaşamıyorsanız” erişimin ne yazık ki hiçbir şey ifade etmez. Youtube Reklamcılığıyla, mesajınızın doğru kişilerin önüne geçmesini sağlamak için demografik özelliklere, yere, ilgi alanlarına, görüntüleme cihazlarına ve hatta günün saatine dayalı hassas hedeflemeyi kullanabilirsiniz.

Dayanıklılık

Google ADS, video kampanyanız için bir başlangıç ve bitiş tarihi oluşturma seçeneği sunmaktadır. Ancak son kullanma tarihi gerektiren diğer reklam kampanyalarının aksine Youtube reklamları sonsuza kadar yayınlanabilir. Yeni bir potansiyel müşteri aramaya başlar başlamaz, video mesajınız yanıt vermeye hazır olabilir.

Uygun Fiyat

Youtube’da etkili bir şekilde reklam vermek için büyük bir pazarlama bütçesine ihtiyacınız yoktur. Google ADS’un esnek görüntüleme başına ödeme (PPV) sistemi, haftalık bir bütçe belirlemenize ve bu görüntüleme başına ödemek istediğiniz maksimum tutarı belirlemenize olanak tanır.

Hisse Yeteneği

Youtube ve özellikle hedef kitlenizdeki video erişimi, paylaşımı ve topluluğun mükemmel birleşimi, kitle katılımı ve sonuç olarak iş büyümesi için eşsiz bir fırsat yaratmaktadır. Bir izleyici, videonuzu bilgilendirici veya eğlenceli veya her ikisi olarak da bulursa, videoyu başkalarıyla paylaşma seçeneğine sahiptir. Böylece, videonuzun erişimin önemli ölçüde genişletir.

Ölçülebilirlik

Youtube reklamcılığının en büyük avantajlarından biri, reklam kampanyanızın başarısını ölçe yeteneğidir. Geleneksel reklam kanallarıyla, hedef kitlenize gerçekten ulaşıp ulaşmadığını belirlemek neredeyse imkansızdır. Google ADS ile analiz raporlarına ücretsiz bir şekilde erişebilirsiniz. Bu raporlar, videonuzu gören kişi sayısını ve videonuz aracılığıyla işletmenizle bağlantı kuran yeni müşteri sayısını ve bu kişilerin de nerelerden geldiklerini göstermektedir.

Ayarlanabilirlik

Ölçülebilirlik ile yakından ilişkilidir. Reklamınızla etkileşime giren kişileri anladığınızda, kampanyanızı bunlara daha uygun olacak şekilde uyarlayabilirsiniz, böylece katılım şansınızı artırır.

Bir Bağlantı Geliştirin

Video reklamlar, potansiyel müşterilerle gerçek ve anlamlı bir şekilde etkileşim kurmanıza olanak tanır. İnsanlarla bağlantı kurmak için yaratıcı bir video reklam kullanarak, onları şirketinizi seçmeleri için motive edebilirsiniz.

Tüketici Geri Bildirim Alın

Tüketicilerin Youtube’un yorumlar bölümünü kullanarak, Youtube reklamlarına doğrudan yanıt vermeleri daha olasıdır. Bu yorumları memnuniyetle karşılayarak doğrudan tüketiciden daha fazla bilgi edinebilir ve yorumlarına yanıt vererek onlarla etkileşimlerinizi daha da artırabilirsiniz.

Etkililik

Demand Metric, 2014 B2B Video Pazarlama Karşılaştırma Raporunda video pazarlama katılımcılarının %71’inin videonun diğer içeriklerden daha iyi dönüşüm sağladığını kabul ettiğini bildirdi.

Youtube video reklamcılığının ana avantajları nelerdir?

Cinsiyetlerine, coğrafi konumlarına, konuşma dillerine veya ilgi alanlarına göre hedef gruplara ulaşma olasılığı,

Video reklamlar, potansiyel müşterilerle farklı ve benzersiz bir şekilde daha iyi bir bağlantı kurmanıza olanak tanır,

Gerçek şu ki; birkaç kullanıcı reklamınızı birkaç saniye sonra “atlıyor”, ancak araştırmalar izleyicilerin gördükleri markayı hala hatırladıklarını gösteriyor.

Youtube reklamları mobil cihazlarda görünür.

Google ADS reklamcılığına entegrasyon olanağı,

Sayfadaki en iyi konumları elde etme olasılığı,

Yatırım yapmayı planladığınız pazarlama bütçesini siz belirlersiniz,

İnsanların videonuza nasıl tepki verdiğini gösteren araçlarla kampanyaların başarısını doğru bir şekilde ölçebilirsiniz.

Youtube Reklamları 2
Youtube Reklamları 3

Neden Youtube reklamlarını kullanmalısınız?

Video içeriğini görüntülemek için en büyük web sitesi,

Dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi,

Günde 4 milyardan fazla video görüntüleme,

Her dakika video yüklenebilir.