Web Analiz Danışmanlığı

Web sitenizde neler olduğunu biliyor musunuz? Ziyaretçileriniz web sitenizde ne kadar kalıyor? Sitenizi ziyaret edip, neden bir şey satın almadan çıkıyorlar? Ya da neden sepette ürün bırakıp, ödeme yapmadan sitenizden ayrılıyorlar? Web analizi danışmanlığımız, bu ve diğer birçok önemli sorunun yanıtını bulmanıza yardımcı olur.

Web Analiz Danışmanlığı
Web Analiz Danışmanlığı 1

Web Sitesi Analizi Nedir?

Web sitenizin kullanımını anlamak, optimize etmek için web üzerindeki verilerin toplanması, ölçümü, analizi ve raporlanması işlemidir. Web analizi sonuçları ile daha net ve daha hızlı şekilde işinize yönelik kararlar almanız kolaylaşacaktır.

Dijital dünyada varlığı olan büyük ya da küçük her işletme için, web sitelerine gelen ziyaretçilerin davranışlarını analiz ederek, ölçmek önemlidir. Web sitesi analiziyle, ziyaretçi sayısından ziyaretçi kaynağına, görüntülenen sayfalardan sitede yapılan işlemlere veya sayfada geçirilen süreden trafik kaynaklarına ve ziyaretçilerin demografik yapılarına kadar birçok önemli veri ölçülür.

Büyümeniz İçin Web Analizi Danışmanlığı Faydaları

Web analizi, hedef kitlenizin davranışını anlamanıza yardımcı olur.

Ziyaretçilerinizi tanırsınız

Ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını öğrenirsiniz

Ziyaretçilerinizin ne istediklerini, sizden ne beklediklerini belirlersiniz

Ziyaretçilerin nerede bulunduklarını öğrenerek, uygun alanları hedeflersiniz

Ziyaretçilerinizin hangi anahtar kelimeleri sitenizi arama motorlularında bulmak için kullandığını öğrenirsiniz

Hedef kitlenizin kampanyalarınıza verdikleri tepkileri öğrenirsiniz

Hedef kitlenizin web sitenizde neyi sevdiklerini veya sevmediklerini anlarsınız

Bir sonraki müşterinizi bulmak için hangi pazarlama kanallarını kullanmanız gerektiğini öğrenirsiniz

Yatırımları nereye yapacağınızı belirlersiniz

Ziyaretçilerin ürünlerinizi neden satın almadıklarını öğrenirsiniz

Diğer pazarlama faaliyetlerinizin başarısını ölçersiniz

Pazarlama faaliyetlerinizin başarı oranını yükseltirsiniz

Müşterilerinizi nerede kaybettiğinizi görürsünüz

Web sitenize hangi yollarla ulaştıklarını, mobil cihazları kullanıp kullanmadıklarını,

Web sitenizdeki kullanıcı deneyimini nasıl iyileştireceğinizi belirlersiniz

Web sitenizi geliştirmek için neler yapılacağını anlarsınız

Web Analizini Nasıl Yapıyoruz
Analytics Denetimi

İlk adım, ihtiyacınız olan araçlara sahip olduğunuzdan ve bunların motorunuzu düzgün bir şekilde besleyebilecek şekilde ayarlandığından emin olmaktır.

Denetimimiz genişlik ve derinlik bakımından kapsamlıdır ve veri analizinizin takibi ve performansı için ihtiyacınız olan araçların kusursuz kurulumunu ve yapılandırmasını sağlamak için 213 kontrol noktasını kapsamaktadır.

Dijital Pazarlama Ölçüm Modeli

Büyük pazarlamacılar, alıcı yolculuğu kavramını anlar ve uygun şekilde ölçerler.

Alıcınızın yolculuğunun her bir parçası ve pazarlama motorunuzdaki her bir içerik ve kanal parçası için KPI'ları ayarlamak üzere altı aşamalı bir model kullanıyoruz.

Etiket Yönetimi

Dijital pazarlama ve analiz etiketlerinizin doğru yönetimi, veri odaklı ve çevik bir pazarlamacı olmak için kesinlikle çok önemlidir.

Google Etiket Yöneticisi gibi iyi bir TMS (Etiket Yönetim Sistemi), ücretli sosyal / SEM pikselleri, analiz etiketleri ve diğer önemli web sitesi işaretlemeleri ve şemaları gibi gelişmiş komut dosyalarını, bir geliştiriciye ihtiyaç duymadan dakikalar içinde gerçekleştirmenize olanak tanır.

Danışmanlarımız, işletmeniz için doğru olan TMS'yi seçmenize, hangi etiketleri kullanacağınızı tanımlamanıza ve bunları sizin adınıza uygulamanıza yardımcı olacaktır.

Veri Hattı Otomasyonu

Verileri “çekmek” için harcanan zaman berbat.

Daha da önemlisi, ekibinizin veri çalışması ile tekerleklerini döndürmesine izin vermek işinizi kesinlikle felce uğratabilir.

Bu yüzden verilerle değil, içgörü ile zaman geçirmenizi sağlayan bir sistem oluşturmanız gerekir.

Supermetrics ve Stitch gibi ETL yazılımlarını, Google Data Studio ve Tableau gibi veri görselleştirme araçlarını ve genellikle Google BigQuery gibi bir veri ambarını kullanarak, verilerden saat gibi içgörü elde eden bir motor oluştururuz.

Özel Veri Görselleştirme

İyi bir görselleştirme sistemi, ekibinizin her üyesine günlük işlerini yapmaları için ihtiyaç duydukları verileri, ihtiyaç duydukları anda ve anlayabilecekleri, kullanabilecekleri ve keyfini çıkarabilecekleri bir şekilde elde etmek anlamına gelir!

Her bir ilgili ekip üyesine katılıyoruz, benzersiz ihtiyaçlarını değerlendirmek için derinlemesine dalış yapıyoruz ve ekiplerin en veriye dayanıklı olmasını bile sağlayacak bir görselleştirme sistemi kurmak için çalışıyoruz. :)

Dijital Pazarlama Örnek Olaylar

Kaliteli vaka çalışmaları, iş paydaşlarıyla ilişkilerinizi güçlendirmenin ve değerinizi anlamalarına yardımcı olmanın yanı sıra tüm satış döngünüzü iyileştirmenin en iyi yollarından biri olabilir.

Vaka çalışmalarımız, işletmelerin endüstri ödülleri kazanmasına, arazi sözleşmelerine ve milyonlarca yinelenen gelir elde etmesine yardımcı oldu.

Danışmanlarımızın, hikaye anlatıcılarımızın ve tasarımcılarımızın ekibinizin hikayesini anlatmasına ve mümkün olan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olun.

Zamanlanmış Raporlama

Tutarlılık, veri söz konusu olduğunda iğneyi hareket ettirmenin anahtarıdır.

Kalite analizi ve sürekli teşhis, ilk planınızın ne kadar iyi yürütüldüğünün, ne zaman kutlanacağının ve çizim tahtasına ne zaman geri dönüleceğinin nabzını verir.

Tipik raporlama takvimimiz haftalık gösterge tablosu incelemelerini, aylık taktik analizleri ve üç aylık strateji yeniden hizalama ve hedef belirlemeyi içerir.

Web Analiz Danışmanlığı Hizmetlerindeki Amacımız

Web analizi danışmanlık hizmetlerimiz ile;

Web analizi danışmanlığımız ile size sunduğumuz bilgilerle web sitenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacağız. Vereceğimiz bilgiler faaliyetlerinizi daha kolay yorumlayabileceksiniz.

Sitenizin performansını arttırmak için akıllıca kararlar vermenize,

Nereye yatırım yapmanız gerektiğini ve nereye yapmamanız gerektiğini bilmenize,

Kaynaklarınızı doğru kanallara yönlendirmenize,

Web sitesi trafik akışında iyileştirme yapmanıza,

Pazarlama bütçeniz düşük olsa bile, etkin ve başarılı stratejiler geliştirmenize,

Web sitenizle ilgili daha iyi kullanıcı deneyimi sunmanıza,

Web sitenizin SEO alt yapısında etkin düzenlemeler yapmanıza,

Satışlarınızın dolayısı ile de karınızın artmasına yardımcı olacağız.

Web analizi çok özel bir danışmanlık hizmetidir. Genel olarak dijital dünyada güçlü bir şekilde var olmanızı, artı ve eksilerinizi görmek açısından yararlıdır. Birçok hizmet ile entegre çalışan bir SEO stratejisidir.

Web Analiz Danışmanlığı 2