Olumsuz İçerik Kaldırma

Olumsuz içerik kaldırma işlemleri profesyonel bir süreç yönetimi gerektiren hassas bir konudur. Çünkü işin ticari, şahsi, hukuki, teknik ve yazılımsal açıdan bir çok unsuru bulunmaktadır.

Olumsuz İçerik Kaldırma
Olumsuz İçerik Kaldırma 1

Olumsuz İçerik Kaldırma ve seo

Olumsuz içerik kaldırma süreçlerini Webtures olarak bizler diğer birçok teknikten çok daha farklı yürütüyoruz. Yaptığımız çalışmaların %99’u SEO yani arama motoru görünürlük iyileştirme çalışmalarına dayanır. Örneğin bir şahıs isim soyisminin yer aldığı olumsuz bir haber içeriğinin kaldırılmasını istiyorsak aslında yapılan çalışmalar bu olumsuz içeriğin insanlar tarafından görünmeyecek 2. ve 3. sayfalara ötelenmesini sağlamaktır. Tabi bu çalışmalar için olumsuz içeriklerin geriletilmesi yani anti SEO çalışmalarının yapılması etik olmadığından bu yönde bir süreç uygulanmamaktadır. Olumlu haber ve içeriklere SEO çalışması yapılmaktadır.

Online İtibar Yönetimi ve Ekstra Kazanım !

Olumsuz içeriklerin ötelenmesi süreci aslında ön plana getirmek istediğimiz olumlu, itibarı ve prestiji yüksek içeriklerle mümkün olmaktadır. Dolayısıyla bu tür bir çalışma olumsuz itibarı düzeltme çalışmasının yanı sıra ekstra itibar kazanılmasını sağlamaktadır.

İsim soyisim veya bir şirket aramasında yönetimi tamamen sizin kontrolünüzde olan 10 site veya haber içeriği ile ilk sayfayı kapatıyor olmanız, sizinle ilgili aramalarda vermek istediğiniz tüm mesajı içerecek şekilde prestij sağlama odaklı bir çalışma oluşturmaktadır. Bu sayede kaldırmak istediğiniz olumsuz itibara yönelik böyle bir girişimde bulunmak aslında size bir fırsatı yani prestijli bir marka yönetimini sunmaktadır.

Olumsuz İçerik Kaldırma 2
Olumsuz İçerik Kaldırma 3

Olumsuz İçerik Kaldırma’da Farkımız !

Süreçte ilgili tüm arama kelimeleri öncelikle tespit edilir ve bu kelimelerin rekabetlerine göre ortalama ne kadar sürede ilk sayfa veya ilk sıraların olumlu içeriklerle listeleneceği ölçeklenir. Bu yönde sunulacak bir raporla çalışmalar başlar. Akabinde şirket veya şahıs hakkında olumlu haber ve içerikler tarafınızdan alınarak çeşitli haber sitelerinde, bloglarda yayınlanır ve sektördeki 8 yıllık deneyimimizle bu içeriklere SEO çalışması yapılarak ilk sıralarda ve sayfalarda görünmesi sağlanır.

Çok kısa sürede sonuç alınan bu yöntemle daha sonrasında uzun süreçlerle gerçekleşen hukuki adımlar atılarak kalıcı olarak silinmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilebilir.