Instagram Reklamları

Instagram reklamları ucuz ve hiper hedeflidir. Instagram hedefli reklamlar, son web sitesi ziyaretçilerinize, e-posta abonelerinize ve müşterilerinizin demografik bilgilerine ulaşabilir. Web sitenizi nitelikli trafik ve daha fazla dönüşümle artırmak için Instagram reklamlarını kullanabilirsiniz.

Instagram Reklamları
Instagram Reklamları 1

Instagram Reklam Türleri

Instagram bizlere reklam verebileceğim 5 alan sunmaktadır;

Hikaye Reklamları

Fotoğraf Reklamları

Video Reklamları

Atlı Karınca Reklamları

Koleksiyon Reklamları

Bu reklam biçimlerinin her biri, kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunan kullanıcıların yayınları ve öyküleri ile örülmüştür.

Instagram ayrıca daha fazla potansiyel müşteri toplamanıza yardımcı olabilecek farklı türde harekete geçirici mesajlar sunmaktadır. Bunları reklam biçimlerinin açıklamasına eklememiz gerekmektedir.

Instagram Reklam Hizmetimiz
Reklam Oluşturma

En iyi resminizi ortaya koyan bir Instagram reklam şirketiyiz. Çekici, büyüleyici, stratejik ve alakalı, şirketimizin müşterilerimiz için oluşturduğu reklamları ve kopyalamayı tanımlayan birkaç sıfattır.

Reklam Hedefleme

Harika bir ürün veya hizmetiniz olduğuna zaten inanıyoruz ve sizi satın almaya istekli doğru kitleye bağlayabileceğimize zaten inanıyoruz. Reklam uzmanımız, Instagram'da tüketicileri bulmak ve dönüştürmek için en son teknikleri ve yazılımları kullanıyor.

Reklam Optimizasyonu

Instagram reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak, sizin için olduğu kadar bizim için de önemlidir. Bu nedenle, reklam kampanyalarınızı sürekli olarak A / B test ediyor ve hangi reklam türlerini ve hangi demografinin en iyi sonuçları sağladığını görmek için verilere dayanan değişiklikleri sık sık yapıyoruz.

Instagram Reklamları için neden SEO Hocası’nı tercih etmelisiniz?

Veri Liderliği

Instagram, çok sayıda tüketici verilerine erişim sağlar. Bunu maksimum etki için kullanıyoruz, reklam harcamalarından elde edilen geliri en üst düzeye çıkarmak için hedef kitlenizi ve alışkanlıklarınızı beliriyoruz.

Sonuç Odaklı

Tıklamaların dönüşüm sağlamayacakları anlamına gelmediğini biliyoruz. İş hedeflerine ulaşmak çok önemlidir.

Dürüst ve Şeffaf

Instagram Reklamcılığının tüm yönlerini yönetmek için bilgi ve uzmanlığa sahibiz. Beceri ve tavsiyemiz müşterilerimiz tarafından güvenilir ve büyük kazançlar sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular
Instagram'da reklam çeşitleri nelerdir?

Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri. Instagram Hikaye Reklamları, kullanıcıların Hikayeleri arasında görünen tam ekran reklamlardır. Her gün Hikayeleri görüntüleyen 500 milyon Instagram kullanıcısıyla, reklamınızla geniş kitlelere ulaşma potansiyeline sahipsiniz! Hikayeler reklamlarıyla kitlenizi hedefleyebilir ve reklamınızı ne sıklıkta göreceklerini seçebilirsiniz.

Instagram'da reklam hedefleme türleri nelerdir?

Instagram reklamları, muhtemelen en güçlü hedefleme yeteneğine sahip olan Facebook'un reklam sistemini kullanır. Hedef kitlenizin yerini, demografisini, ilgi alanlarını, davranışlarını ve daha fazlasını belirleyebilirsiniz. Sizden satın alan veya sizinle ve onlar gibi diğerleriyle etkileşimde bulunan kişileri bile hedefleyebilirsiniz.

Instagram reklamlarım ne zaman yayına alınır?

Promosyonlar genellikle 60 dakika içinde incelenir, ancak bazı durumlarda inceleme süreci daha uzun sürebilir. Promosyonunuz incelendikten ve onaylandıktan sonra yayınlanmaya başlayacaktır.

Instagram reklamlarım nerede yayınlanır?

Instagram reklam metriklerinizi görmek için Reklam Yöneticisi'ne gidin ve Instagram reklam kampanyanızın adını tıklayın. Buradan sağ üstte Performans, Kitle ve Yerleşim verilerini içeren bir bölüm görmelisiniz. Seçtiğiniz hedefe bağlı olarak, farklı sonuçlar elde edersiniz.

Instagram Reklam Nasıl Verilir?

Başlamak için profilinize gidin ve tanıtmak istediğiniz yayını seçin. Ardından yazı sayfasındaki Yükselt düğmesine dokunun. Alternatif olarak Instagram Insights'ınıza gidebilir, Promosyonlar verilerine gidebilir ve Promosyon Oluştur bağlantısına dokunabilirsiniz.

Instagram reklam modelleri nelerdir?

Instagram'da oldukça farklı reklam modelleri mevcuttur. Bunlardan bazıları; fotoğraflı reklamlar, video reklamları, carousel reklamlar, koleksiyon reklamları, story reklamlarıdır.

Instagram reklam ajansından destek almalı mıyım?

Çoğu müşteri, ihtiyaç duydukları yardım düzeyine göre ürüne, reklam çeşidine, modeline göre bir instagram reklam ajansından destek alma ihtiyacını hissedebilir. Her ne kadar zorunlu olmasa da sağlıklı bir instagram reklam modeline sahip olmak istiyorsanız reklam ajansından destek almanızı önerebiliriz.

Instagram Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular