SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim

Google Harita Kaydı

Google Haritalar ile daha fazla müşteri çekebileceğinizi biliyor musunuz?

Google Harita Kaydı

Google Harita Kaydı Hizmetleri

Google artık, hizmetten mekana, eşyadan ürüne kadar insanların bir şey aramak için kullandıkları en etkin ve büyük araç haline geldi. Sorularına yanıt bulmak için başvurdukları en güvenilir uygulamalar arasında görülmektedir.

Google işletmelerin veya kuruluşların kendilerini tanıtmalarını, kitleleri ile kolay iletişim kurmalarını sağlamak için Google My Business (Google Business, Google Benim İşletmem) uygulamasını geliştirmiştir. İşletmelerin öne çıkması için bir yöntem olan bu uygulama, işletmenizi arama motorlarından haritalara kadar online dünyada görünür hale getirir.

İyi optimize edilmiş bir Google Business kaydı, müşterilerinize sizin hakkınızda çok fazla bilgi verir. Hedef kitleniz daha sizi aramadan ya da ziyaret etmeden sağladığınız kolaylık ve avantajları öğrenir. Bu da rakiplerinize karşı sizi güçlü kılacak, öne geçirecek önemli bir faktör oluyor.

Google My Business İle Hangi Bilgileriniz Görünür

Google Harita kaydı sadece müşterilerinize yol tarifi sunmaz. Müşterileriniz ile aranızda güven temelli bir ilişki oluşturmanızda önemli bir adım olur. Bu da satışlarınızın artmasını sağlayan önemli bir durumdur.

Çalışma Saatleri

Kapalı ve açık olduğunuz saatlerden, çalışma sürelerinize kadar bilgileriniz yer alır. Bu da müşterilerinizin size ne zaman ulaşabileceği hakkında bilgi verir.

Kategoriler

Doğru şekilde optimizasyon ve kategorilere ayırmak arama kayıtlarında daha çok görünür olmanızı sağlayan önemli bir etkendir.

Adres ve Yol Tarifleri

İşletmenize gelmek isteyen müşterilerinizin sizi kolayca bulmasına yardımcı olursunuz.

Web Sitesi ve Diğer Detaylar

Web siteniz ve optimize edilen diğer bilgiler ile müşterilerinizin işletmeniz hakkında bilgi sağlaması kolaylaşır. Mesela, park yeri veya Wi-Fi gibi, vereceğiniz bilgiler müşterilerinizin sizi rakiplerinize göre tercih etmesini arttıracak unsurlardır.

Telefon Numaraları

Telefon halen irtibatı sağlayan en önemli iletişim aracıdır. İşletmenizin telefonunun kaydınızda yer alması ile müşterilerinizin sizi araması kolaylaşır. Bir kere telefon ile iletişim kurduktan sonra, müşterileriniz ile bağınızı güçlendirmeniz daha kolay olacaktır.

Fotoğraflar ve Sanal Tur

İşletmenizin fotoğraflarını koyup, 360 derecelik sanal tur ile kapınızdan girmeden işletmenizde sanal olarak gezmesine imkan verir. Ayrıca Google Haritalar, kayıtlarında hem yüzleri hem de plakaları bulanıklaştırdığından mahremiyet için endişelenmenize de gerek kalmaz.

Yorumlar ve Mesajlar

İşletmeniz hakkında yorumlar kitlelerin sizi tanıması için önemli bir araçtır. Yorum ve mesajlarınızı yöneterek olumlu imajınızı güçlendirirsiniz.

Google Harita Kaydı Optimizasyonun İşletmenize Sağlayacağı Faydalar

Müşterileriniz ile aranızda güven oluşmasına,

Potansiyel müşterilerinizin artmasına,

Hedef kitlenizin sizi tanımasına,

Kitlelerin size kolay ulaşmasına,

Hizmet veya ürünleriniz ile ilgili aramalarda görünür olmanızda,

Fiziksel olarak kolay bulunmanızda,

Kendinizi açık ve net ifade etmenizde,

Çevrenizdeki ya da yerel müşterilerin size kolay ulaşmasında,

Rakiplerinize karşı öne geçmenizde,

Olumlu imaj sağlamanızda,

Markanızın değerinin artmasında, yardımcı olur.

Google Harita Kaydı SEO Hizmetimiz

Google Harita kaydı hizmetlerimiz, işletme ya da kuruluşunuza özel ihtiyaçlara ve hedeflerinize göze özel olarak tasarlanır. Google Haritalar üzerinde görünürlüğünüzü arttırmak amacı ile eksiksiz Google Harita SEO optimizasyonu yapıyoruz.

İyi yönetilen bir Google Harita kaydı yerel işletmeler için çok önemli ve güçlü bir pazarlama stratejisidir.

Çünkü;

Günümüzde akıllı telefona sahip internet kullanıcıları gittikçe artmaktadır. İnternet üzerinden yapılan araştırmaların ortalama % 80’i akıllı cihazlar üzerinden yapılıyor.

Kişiler mobil cihazlarında, yerel işletmeden hizmete ya da bilgiden ürüne kadar birçok konuyu arıyorlar.

En büyük arama Google üzerinden yapılıyor.

Google Haritalar, özellikle sorunlarına yakın çevrelerinden, yerel çözüm arayan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor.

Kullanıcıların Google Haritalar, üzerinden sağladığı bilgiler sayesinden işletmeler ile iletişim kurma oranı da yapılan araştırmalara göre oldukça yüksektir.

Google haritaların doğru optimize edilmesi SEO çalışmalarınızda da başarılı olmanızı sağlar.

Webtures online görünürlüğünüzü en yüksek seviyede arttırmak için gerekli deneyim, bilgi ve kaynağa sahiptir. Konusunda uzman ekibimiz Google My Business hesabınızın ve Google Haritalar kayıtlarınızın size özel şekilde optimizasyonunu sağlar. Bizimle çalışırsanız;

Google dâhil tüm haritalara doğru ve eksiksiz kayıtların yapılması,

Size özel anahtar kelimeler ile optimizasyonun yapılması,

Mekan (Swarm, Zomato..vb.) servislerine eksiksiz tam kayıtların yapılması,

Google Business uygulamasına doğru ve eksiksiz kayıt ve doğrulama işlemlerinin yapılması,

Araç navigasyonlarında doğru ve kolay bulunur olma, doğru konumlandırma,

Bağlantılarınızın doğru şekilde yapılması ve daha fazlasını, elde edersiniz.