Google Harita Kaydı

Google Haritalar ile daha fazla müşteri çekebileceğinizi biliyor musunuz?

Google Harita Kaydı

Google Harita Kaydı Hizmetleri

Google artık, hizmetten mekana, eşyadan ürüne kadar insanların bir şey aramak için kullandıkları en etkin ve büyük araç haline geldi. Sorularına yanıt bulmak için başvurdukları en güvenilir uygulamalar arasında görülmektedir.

Google Harita Kaydı 1

Google işletmelerin veya kuruluşların kendilerini tanıtmalarını, kitleleri ile kolay iletişim kurmalarını sağlamak için Google My Business (Google Business, Google Benim İşletmem) uygulamasını geliştirmiştir. İşletmelerin öne çıkması için bir yöntem olan bu uygulama, işletmenizi arama motorlarından haritalara kadar online dünyada görünür hale getirir.

İyi optimize edilmiş bir Google Business kaydı, müşterilerinize sizin hakkınızda çok fazla bilgi verir. Hedef kitleniz daha sizi aramadan ya da ziyaret etmeden sağladığınız kolaylık ve avantajları öğrenir. Bu da rakiplerinize karşı sizi güçlü kılacak, öne geçirecek önemli bir faktör oluyor.

Google My Business İle Hangi Bilgileriniz Görünür

Google Harita kaydı sadece müşterilerinize yol tarifi sunmaz. Müşterileriniz ile aranızda güven temelli bir ilişki oluşturmanızda önemli bir adım olur. Bu da satışlarınızın artmasını sağlayan önemli bir durumdur.

Çalışma Saatleri

Kapalı ve açık olduğunuz saatlerden, çalışma sürelerinize kadar bilgileriniz yer alır. Bu da müşterilerinizin size ne zaman ulaşabileceği hakkında bilgi verir.

Kategoriler

Doğru şekilde optimizasyon ve kategorilere ayırmak arama kayıtlarında daha çok görünür olmanızı sağlayan önemli bir etkendir.

Adres ve Yol Tarifleri

İşletmenize gelmek isteyen müşterilerinizin sizi kolayca bulmasına yardımcı olursunuz.

Web Sitesi ve Diğer Detaylar

Web siteniz ve optimize edilen diğer bilgiler ile müşterilerinizin işletmeniz hakkında bilgi sağlaması kolaylaşır. Mesela, park yeri veya Wi-Fi gibi, vereceğiniz bilgiler müşterilerinizin sizi rakiplerinize göre tercih etmesini arttıracak unsurlardır.

Telefon Numaraları

Telefon halen irtibatı sağlayan en önemli iletişim aracıdır. İşletmenizin telefonunun kaydınızda yer alması ile müşterilerinizin sizi araması kolaylaşır. Bir kere telefon ile iletişim kurduktan sonra, müşterileriniz ile bağınızı güçlendirmeniz daha kolay olacaktır.

Fotoğraflar ve Sanal Tur

İşletmenizin fotoğraflarını koyup, 360 derecelik sanal tur ile kapınızdan girmeden işletmenizde sanal olarak gezmesine imkan verir. Ayrıca Google Haritalar, kayıtlarında hem yüzleri hem de plakaları bulanıklaştırdığından mahremiyet için endişelenmenize de gerek kalmaz.

Yorumlar ve Mesajlar

İşletmeniz hakkında yorumlar kitlelerin sizi tanıması için önemli bir araçtır. Yorum ve mesajlarınızı yöneterek olumlu imajınızı güçlendirirsiniz.

Google Harita Kaydı Optimizasyonun İşletmenize Sağlayacağı Faydalar

Müşterileriniz ile aranızda güven oluşmasına,

Potansiyel müşterilerinizin artmasına,

Hedef kitlenizin sizi tanımasına,

Kitlelerin size kolay ulaşmasına,

Hizmet veya ürünleriniz ile ilgili aramalarda görünür olmanızda,

Fiziksel olarak kolay bulunmanızda,

Kendinizi açık ve net ifade etmenizde,

Çevrenizdeki ya da yerel müşterilerin size kolay ulaşmasında,

Rakiplerinize karşı öne geçmenizde,

Olumlu imaj sağlamanızda,

Markanızın değerinin artmasında, yardımcı olur.

Google Harita Kaydı 2
Google Harita Kaydı 3

Google Haritalara Tek Seferde Kayıt İşleminizi Gerçekleştirelim

Aylık 3.000.000+ kişi tarafından kullanılan harita uygulamalarına kaydolun. İşletmenizin görünürlüğünü arttırmak amacıyla Google Harita kaydınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Hedef kitlenizin işletmenize haritalar hizmetiyle kolaylıkla ulaşmasını sağlıyoruz.

Google Harita Kaydı Sürecinizi Yönetelim

Sizler sadece işletme bilgilerinizi bizlere iletip, kayıt olmak istediğiniz servisleri belirleyin.

İşletmenizin görünmesini istediğiniz platformları belirleyin.

Uzmanlarımız sizlerle süreç boyunca iletişim halinde olsun.

Hesabınız oluşturulduktan sonra, kayıt sürecinizi başlatalım.

Google Harita Kaydı sürecinin her anında uzmanlarımız telefon üzerinden sizlere destek sunmaktadır.

Google Harita Kaydı SEO Hizmetimiz

Google Harita kaydı hizmetlerimiz, işletme ya da kuruluşunuza özel ihtiyaçlara ve hedeflerinize göze özel olarak tasarlanır. Google Haritalar üzerinde görünürlüğünüzü arttırmak amacı ile eksiksiz Google Harita SEO optimizasyonu yapıyoruz.

İyi yönetilen bir Google Harita kaydı yerel işletmeler için çok önemli ve güçlü bir pazarlama stratejisidir.

Çünkü;

Günümüzde akıllı telefona sahip internet kullanıcıları gittikçe artmaktadır. İnternet üzerinden yapılan araştırmaların ortalama % 80’i akıllı cihazlar üzerinden yapılıyor.

Kişiler mobil cihazlarında, yerel işletmeden hizmete ya da bilgiden ürüne kadar birçok konuyu arıyorlar.

En büyük arama Google üzerinden yapılıyor.

Google Haritalar, özellikle sorunlarına yakın çevrelerinden, yerel çözüm arayan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor.

Kullanıcıların Google Haritalar, üzerinden sağladığı bilgiler sayesinden işletmeler ile iletişim kurma oranı da yapılan araştırmalara göre oldukça yüksektir.

Google haritaların doğru optimize edilmesi SEO çalışmalarınızda da başarılı olmanızı sağlar.

Google Harita Kaydı 4

SEO Hocası online görünürlüğünüzü en yüksek seviyede arttırmak için gerekli deneyim, bilgi ve kaynağa sahiptir. Konusunda uzman ekibimiz Google My Business hesabınızın ve Google Haritalar kayıtlarınızın size özel şekilde optimizasyonunu sağlar. Bizimle çalışırsanız;

Google dâhil tüm haritalara doğru ve eksiksiz kayıtların yapılması,

Size özel anahtar kelimeler ile optimizasyonun yapılması,

Mekan (Swarm, Zomato..vb.) servislerine eksiksiz tam kayıtların yapılması,

Google Business uygulamasına doğru ve eksiksiz kayıt ve doğrulama işlemlerinin yapılması,

Araç navigasyonlarında doğru ve kolay bulunur olma, doğru konumlandırma,

Bağlantılarınızın doğru şekilde yapılması ve daha fazlasını, elde edersiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
Google harita geçmişimi nasıl görebilirim?
 • 1- Google Haritalar'ı başlatın.
 • 2- Sol üst köşedeki diğer düğmeye (üç yatay çizgi) dokunun.
 • 3- Zaman çizelgenize dokunun.
 • 4- Belirli bir günü görüntülemek için takvim simgesine dokunun.
 • 5- Ayları değiştirmek için sola veya sağa kaydırın.
 • 6- Konum geçmişinizi görüntülemek için bir tarihe dokunun. Genel seyahatin süresi ve uzunluğu ile birlikte seyahat edilen rotayı göreceksiniz.
Google Harita geçmişini nasıl indirebilirim?
https://takeout.google.com/settings/takeout adresine gidin ve "KML biçiminde" yalnızca "Konum Geçmişi" ni seçin. "İleri" yi ve ardından "Arşiv oluştur" u tıklayın. Bir süre sonra (muhtemelen tamamı) konum geçmişinizle birlikte bir zip dosyasını KML biçiminde indirmenize izin verir.
Google harita kaydı nasıl yapılır?

Başvuru süreci;

 • - İlk adım olarak https://www.google.com/business/ adresine giriş yapınız.
 • - Ardından karşınıza gelen pencerede “oturum aç” kısmına tıklayarak kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz. Eğer ki Google Haritalara ilk defa kayıt olacaksanız “kayıt ol” sekmesine tıklayarak süreci başlatabilirsiniz.
 • - Giriş yaptıktan sonra karşınıza bir harita gelecektir. Bu bölümde markanızı aratın, ilk aramada markanız kayıtlı olmadığı için bulamayacaktır.
 • - Sonrasında “Adı ve adresi doğru girdim / Tüm işletme ayrıntılarını kendim girmek istiyorum” sekmesine tıklayarak diğer adıma geçin.
 • - Sonraki adıma geçtiğinizde bir Google+ sayfası oluşturmak isteyeceğini size bildirecektir. “Tamam” seçeneğine tıkladıktan sonra Google+ sayfanızı Google Harita kaydı için oluşturmuş olacaksınız.
 • - Son işlem olarak “Lütfen şu bilgileri onaylayın” ekranı karşınıza geldikten sonra buradaki tüm bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında ise yapmanız gereken tek şey Google Amerika’dan vermiş olduğunuz adresinize onay kodunun gönderilmesidir. Tüm bilgileri girdikten sonra “Posta kartı gönder” sekmesine tıklayınız.
 • - Posta onay kodunuz maximum 30 gün içerisinde elinize ulaştığında yine bu bölüme girerek onaylama işlemini sağlamanız gerekmektedir. Ardından işletmeniz Google Haritalar’da arama sonuçları olarak çıkmaya başlayacaktır. Yapmış olduğunuz bu işlem tamamen ücretsiz olup, firmanızı arama motorlarında daha kurumsal göstermek amacı ile kullanılabilmektedir.
Google harita kaydı ücret nedir?

Bu servisin kullanımını Google ücretsiz sunmaktadır. Yani siz Google My Business hesabınızı oluşturarak şirketinizi ücretsiz ekleyebilirsiniz. Ancak bu çalışmanın profesyonel bir şekilde, şirketinizin tüm iş prensibini ve sektörel kategorizasyonunu eksiksiz yansıtacak şekilde eklenmesini isterseniz sizlere bu konuda destek olmaya hazırız. Google Harita Kaydı hizmetimiz ile sitenizin haritalardaki görünümü, daha profesyonel ve daha fazla ziyaretçi alma potansiyeli arttırılmış şekilde listelenecektir. Fiyatları sayfada yer alan fiyat tablosu üzerinden inceleyebilirsiniz.

Harita kaydı ile nerelerde çıkarım?

Google Harita kaydı ile Google üzerinden yapılan sektörel aramalarda, Google harita aramalarında ve Google'a ait olan tüm navigasyon cihazlarda görüneceksiniz.

Harita kaydı ne kadar sürede tamamlanır?
Google, işletmenizin belirttiğin yerde gerçekten bulunuyor olduğunu doğrulamak isteyecektir. Bu işlem doğrulama kodu gerektirdiğinden, yaklaşık 1-2 hafta sürecektir. Zaman zaman bu süreyi kısaltmak adına doğrulama kodunuzu kısa mesajla ya da telefon görüşmesiyle alma seçeneği sunulmaktadır.
İşletmem başkası tarafından doğrulandıysa ne yapabilirim?

Sahiplik talebinde bulunduğunuzda, mevcut profil sahibinin yanıt vermesi 7 gün sürer. İsteğinizin durumunu Google My Business’a giriş yaparak veya onay e-postasındaki bağlantıyı tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

İsteğiniz onaylanırsa: E-posta ile bilgilendirileceksiniz ve Google My Business'ta İşletme Profilini yönetebileceksiniz .

İsteğiniz reddedilirse: E-postayla bilgilendirilirsiniz ve profilde bir düzenleme önerebilirsiniz . Ayrıca, reddedilen talebe itiraz edebilirsiniz.

Geri duymazsanız: 7 gün sonra bir yanıt alamazsanız, profili kendiniz talep etme seçeneğiniz olabilir. Oturum açın Google My Business ve bir “istem” için bakmak veya pano üzerinde renkli “Doğrulama”.

Profili talep etme seçeneği görmüyorsanız, bu profili aktaramazsınız anlamına gelir.

Google Harita Kaydı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular