Google Alışveriş Reklamları

Google ADS, Google tarafından sunulan online reklamcılık programıdır. Bu program vasıtasıyla, sunduğunuz ürün ya da hizmetler onlarla ilgilenen kitlere ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise çevrim içi reklamlarınızı bu kişilere kolaylıkla ulaştırabilirsiniz.

Google Alışveriş Reklamları
Google Alışveriş Reklamları 1

Google Alışveriş Reklamları Hizmetlerimiz

Google ADS, Google tarafından sunulan online reklamcılık programıdır. Bu program vasıtasıyla, sunduğunuz ürün ya da hizmetler onlarla ilgilenen kitlere ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise çevrim içi reklamlarınızı bu kişilere kolaylıkla ulaştırabilirsiniz.

Ancak Google reklamları çok kapsamlı yönetimi olan, karmaşık süreçlerdir. İçerisinde birçok parametrenin yer aldığı bu sistem, farklı sektör, ürün ve hizmetlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Ancak değişmeyen tek şey Google reklamların gerekliliğidir. Hangi alanda iş yapıyorsanız yapın, eğer satış yapmak, ürün/hizmet tanıtmak ya da marka bilinirliğini arttırmak için temel yapmanız gerekenlerden biri de Google ADS kullanmak gerekir. Siz de markanızı tanıtarak, satışlarınızı arttırmak istiyorsanız, Google alışveriş reklamlarına yatırım yapmanız ön koşul olacaktır.

Google ADS Kullanmanın Avantajları

Google reklamları çok yönlüdür. Sektörden sektöre, üründen ürüne ve hizmetten hizmete kriter ve parametreleri değişir. E-ticaret yapmak istiyorsanız Google ADS sizin vazgeçilmez bir parçanız olması gerek bir süreçtir.

Google bugün bir marka haline gelmiştir. Diğer arama motorları olmasına rağmen online arama seçeneklerinde lider konumdadır. Google reklamlarıyla, bu en çok tercih edilen platformda görünür olma şansını elde edersiniz.

Google alışveriş reklamlarında her işletmeye ve potansiyel müşterilerine yönelik parametreler vardır. Bu sebeple doğru bir süreç yönetimi ile kolaylıkla hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Klasik reklamlar ile Google reklamları aracılığı ile ulaştığınız kişiler arasında fark vardır. Çüklü Google arama kriterlerinde yer alan geniş istatistikler ile reklamlarınız, sizin ürün veya hizmetinize yönelik aramlar yapan kişilere ulaşır. Yani doğru zamanda, ihtiyacı olan, doğru kişilere ulaşırsınız.

Reklam kampanyalarınız üzerinden kontrolünüz olur. Gerektiğinde değişiklikler, adaptasyonlar yaparak kampanyalarınızı güncellersiniz. Bu açıdan size büyük bir esneklik sağlar.

Google reklamları ile anlaşılabilir sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sonuçlar raporlanabilir ve ölçülebilir. Buna göre yeni kampanyaları da planlamak kolaylaşırken, geliştirmeniz gereken yönleri daha kolay görürsünüz.

Doğru yönetilmiş bir Google reklam stratejisi için yüksek maliyetler gerekmez. Bütçenizi doğru şekilde kullanırsınız, doğru orantılı olarak satışlarınız da artar.

Google reklamları ile marka bilinirliğinizi oluşturabilirsiniz. Çünkü bu Google reklamlarından sadece reklam olarak söz etmek doğru değildir. Bu süreçler reklamlar dışında da çok yönlü kazançlar sunar.

Doğru dönüşümler elde dersiniz. Potansiyel müşterilerinize ulaştığınız için dönüşüm oranı da yüksek olur.

Google Alışveriş Reklamları 2

E-Ticarette Google Reklamları Kullanmanın Avantajları

Google alışveriş reklamları kampanyaları ile sattıklarınızı arayan müşterilere ulaşırsınız. Ancak Google reklamları, SEO çalışmaları ile ayrılmaz bir bütündür. Google reklamları ile elde edeceğiniz faydalar;

Yüksek tıklama oranına ulaşırsınız. Google reklamları ile bir e-ticaret sitesi çok büyük oranlarda tüketicilere erişme imkanı elde eder.

Fark edilme imkanınız olur. Normal reklamlar vasıtası ile ulaşamayacağınız düzeyde kişilere ulaşabilirsiniz. Dikkat çekme şansınız daha artar.

Fiyatlarda karşılaştırma imkanı elde edersiniz. Rakiplerinizin ürünlerine göre fiyatlarınız uygun ise potansiyel müşterilerinizi çekme imkânınız da daha artar Google alışveriş reklamı da ürün veya hizmetler fiyat karşılaştırma avantajını çok iyi kullanır.

Hem alışveriş hem de arama reklamlarını aynı anda kullanarak iki reklam gösterme imkanı bulursunuz.

Yüksek satın alma oranı elde edersiniz.

Mobilde de fark edilebilir olma şansı elde edersiniz. Günümüzde mobil kullanıcı sayısı arttıkça mobil üzerinden alışveriş oranı da yükselmektedir.

Klasik reklamlara göre daha az maliyetlidir.

Doğru müşteriye ulaştığınız için satın alma oranı yüksektir.

Raporlanabilir sonuçlar ile reklam bütçenizin ve kampanyanızın sonuçlarını ölçme imkanınız olur.

Google Alışveriş Reklamları İle Sunduklarımız

E-ticaret uzmanlarımız Google alışveriş kısmını çok iyi bilen uzman kişilerdir. Bu açıdan ürünlerinize yönelik en iyi stratejilerin oluşturulmasında, çevrim içi aramaları çevrim içi satın almaya dönüştürmekte yüksek başarı gösterirler.

Webtures olarak, konusunda uzman personelimizin hepsi e-ticaret uzmanıdır. E-ticaret alanında en son teknikleri takip ederek, hem kendimizi hem de müşterilerimizi geliştiririz.

Google ve bağlantılı sosyal medya mecralarındaki reklam kampanyalarını yönetme konusunda çok deneyimliyiz. Farklı platformlarda elde ettiğimiz bu deneyim ile e-ticarette işinizi büyümesine yardımcı oluyoruz.

Google Alışveriş Reklamları 3

Başlıca hizmetlerimiz

Yanı sıra sizi rakiplerinizin önünde tutacak bütün faaliyetlerde bulunuyoruz.

Ürünlerinize özel anahtar kelime araştırmaları,

Gelişmiş anahtar kelime ya da ürün optimizasyonu,

Size özel Google alışveriş reklam kampanyalarının oluşturulması,

Ürün grubu optimizasyonları,

Negatif anahtar kelime yönetimi,

Uzmanlarımız özellikle;

Yeni müşterileri çekmek,

Alışveriş sepetini terk edenleri motive etmek

Mevcut müşterinizi satışa teşvik etmek,

Karlı kampanyalar oluşturmak, üzerine yoğunlaşır.

Bütünleşik bir ajans olarak farklı alanlardaki ve sektördeki tecrübemiz ve bilgimizi size sunuyoruz. Çünkü sizi büyüdüğünüzde biz de sizinle büyüyeceğimize inanıyoruz.

Google Alışveriş Reklamları 4