Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Web sitenizde belirlediğiniz dönüşüm oranını optimizasyon süreçlerimizle gerçekleştirebilirsiniz. Dönüşüm oranındaki küçük kazançlar, gelirinizde büyük artışlar anlamına gelebilir.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu 1

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu(CRO) Nedir?

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu, sitenin gelişimine engel olan tüm problemlerin ortadan kaldırılmasını hedefleyen çalışmalardır. Aslında belirlediğiniz hedeflerin ziyaretçiler tarafından gerçekleştirilme oranına dönüşüm oranı denir. Dönüşüm oranı sitenize veya sektörünüze göre farklılık gösterebilmektedir.

Web sitenizin kullanıcı sayısını artırma hedefinin olduğunu düşünelim. Bunun için bir ürün satabilir, bir form doldurtabilir veya telefonla işlem yapmasını sağlayabilirsiniz. Doğru bir şekilde oluşturulmuş dönüşüm oranı optimizasyonu kampanyasına sahipseniz siteniz potansiyel müşterilerinizi kaybetmeyecek ve daha fazla müşteri kazanarak satış yapmanızı sağlayacaktır.

Etkili bir Dönüşüm Oranı Optimizasyonu kampanyası, sitenizdeki kullanıcıların % 3'ünü dönüştürürken, sayfadaki farklı öğeleri optimize ederek dönüşüm oranı % 15'e çıkartabilirsiniz.

SEO Hocası CRO Hizmetleri
A/B Testi

Bölünme testi olarak adlandırılan A/B testi, istenen bir hedefe karşı en iyi performansı gösterdiğini incelemek için iki sürümü de karşılaştırma ilkesidir. A/B testi kullanıcıyı harekete geçirme ifadesini değiştirmek için basit testlerle ilişkilendirir.

Çok Değişkenli Test

A/B testinin bir adım ötesinde olan çok değişkenli testler sayfanın birden fazla öğesini veya bölümlerini değiştirmeye çalışır.

Yönlendirme Testi

Bir adım daha öteye giden yönlendirme testleri, bir sayfanın tamamen farklı türevlerinin birbirine karşı performansını görmenizi sağlar.

Isı Haritaları(Heatmaps)

Google Analytics gibi kaynaklardan gelen nicel verilerle bilgilendirilir. Kullanıcılar sayısal verilerini ve kullanıcıların nasıl davrandığını görebilirsiniz.

Kullanıcı Kayıtları

Isı haritalarından bir adım ötesini kullanıcı kayıtlarının incelenmesi sürecidir. Sitenizle etkileşime giren kullanıcıların organik kayıtlarına profesyonel ekibimizin yardımıyla ulaşabileceksiniz.

Web Sitesi Kişiselleştirmesi

En yeni yazılımı kullanarak, Dönüşüm Oranı Optimizasyonu ekibimizin hazırladığı, bireysel ziyaretçiler için bir dizi kapsamlı kritere dayanarak kişiselleştirilmiş deneyimler sunuyoruz.

Neden Dönüşüm Oranı Optimizasyonunu Tercih Etmelisiniz?

İşletmenize özel birçok Dönüşüm Oranı Optimizasyonu olsa da bu işlemleri daha fazla kullanıcıya dönüştürmek için önerilerimizi paylaşıyoruz.

Reklam bütçenizi artırabilirsiniz. Bu durum mevcut reklam çalışmanızda ki edinme başı maliyeti büyük olasılıkla düşürecektir.

Hedef kitlenize uygun çalışmalar gerçekleştirdiğinizden emin olun.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu, hedef kitlenize daha fazla çalışmanızı ve yanlış kitlelere hitap etmekten kaçınmanızı sağlar.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu 2
Seo Hocası’na, Dönüşüm Oranı Optimizasyonu stratejisi ile güvenmenizin üç nedeni
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu 3

Her Duruma Farklı Yaklaşıyoruz.

Verileri gözlemlemek ve incelemek için Google Analytics'i, sitenize görsel değişiklikler ve testler uygulamak için Google Optimize'ı ve düzenli raporlama için Google Data Studio'yu kullanıyoruz. Bu platformları, çevrimiçi davranışları ölçümlemek, şekillendirmek ve izlemek için bilinen diğer platform seçenekleriyle destekliyoruz.

CRO’da Tecrübeliyiz

Ekipler arasındaki işbirlikçi yaklaşımın, bir kişiden her şeyi yapmasını istemekten ziyade daha etkili olduğuna inanıyoruz. Birden fazla sektördeki bu deneyim ve uzmanlık kombinasyonu sayesinde, üstlendiğimiz CRO çalışmasının web sitenize gerçekten yardımcı olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca tüm disiplinler tarafından değerlendirildiğinden emin olabilirsiniz.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu 4
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu 5

Veri Odaklı Çalışıyoruz

Kitle verileri ve davranışlarını izlemeyi kullanıyoruz. Müşterilerimizin şu anda web sitenizle nasıl etkileşime girdiğini tespit ediyoruz ve tüm testlerimizi bu öğrenmelere göre tamamlıyoruz. Anlamlandırılmayacak hiç bir teste yer vermiyoruz. Sitenizin dönüşüm oranını yükseltmeye yardımcı olmak için size özel Dönüşüm Oranı Optimizasyonunu yaklaşımı sunuyoruz.