Basın Danışmanlığı

İş hedefleriniz doğrultusunda strateji oluşturulur. Aşağıdaki hizmetler, bir dizi ortak amaç için SEO'ya nasıl yaklaştığımızı açıklar.

Basın Danışmanlığı
Basın Danışmanlığı 1

Sizlerde firmanızın basında yer almasınız istemez misiniz?

Günümüzde bir firmanın marka bilinirliğinin olması oldukça önemlidir. Marka bilinirliğinin artması da kurumsal kimliğin güçlenmesiyle alakalıdır. Hedeflemekte olduğunuz müşterilerinizi yeniliklerinizden, kampanyalarınızdan ve etkinliklerinizden haberdar etmek için etkileyici basın bültenlerini hazırlayarak, markanızın pazarlama gücünü artırmaya yönelik çalışmalarımızla sizlere basın danışmanlığı hizmetimizi sunmaktayız.

Hizmetimiz doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmaları görsel ya da yazılı basın kuruluşlarına ve ülkemizin önde gelen internet portallarına göndererek, kamuoyunun bilgilendirmesini yapmaktayız.

Basın Danışmanlığı neden önemlidir?

Basın danışmanlığı hizmetimizin öneminden bahsetmek gerekirse; dijital gazeteciliğin gelişmenize paralel olarak, markalar için dijital itibar haline gelmiştir. Müşterilerinizin bilinçlenmesi için firma hakkında Google’a girilen bilgilerin tamamı müşterilerinize birer referans haline gelmektedir. Basın danışmanlığı hizmetine sahip olan firmaların internet sitelerinde yer alan haberleri, yapılan sorgularla arama motorlarında çıkan sonuçlar sayesinde müşteriler için olumlu referans haline gelmektedirler. Hizmetimiz kapsamında çıkan haberlerin firmaların marka bilinirliği ve marka konumlandırılması konusunda büyük katkıları bulunmaktadır. Sektörünüzle alakalı konularda hizmet veya ürün arayan kullanıcıların sizi bulma olasılığını arttırmaktayız. Mevcut müşterilerinizin de kurumsal kimliğinize daha fazla güven duymasını sağlayarak müşterilerinizin size olan sadakatini de arttırmayı amaçlamaktayız.

Basın Danışmanlığı 2
Basın Danışmanlığı Hizmetimiz Neleri Kapsamaktadır?
Metin Yazarlığı

Tanıtımının yapılmasının kararını vermiş olduğunuz konuyla ilgili, ilgi çekici şekilde medyada kullanımı uygun olacak şekilde haber değeri kazanacak şekilde içeriklerinin hazırlanması.

Medya Planlaması

Hazırlamış olduğumuz içeriklerin hangi mecralarda, nasıl, ne şekilde yer alacağının planlamasının yapılması. .

Basın Danışmanlığı

Hazırladığımız içerikleri basın kuruluşlarına servis ederek, gerekli işlemlerin tamamlanması.

Medya Takibi

Mecralarda yayınlanan haberlerin izlenmesi ve bunların rapor halinde sizlere sunulduğu adımdır. Hazırladığımız haberlerin ulusal basında sık sık yayınlanarak, fazla yankı uyandırması, basın danışmanlığı hizmetinde Türkiye’de en çok tercih edilen firma olmanızı sağlamaktayız.

Basın Danışmanlığı 3